Գազի կորուստներն ու ծախսերը նվազել են 1 տոկոսային կետով. վարչապետ 09/18/2019   16:49  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ 2019-ի առաջին կիսամյակի տվյալներով՝ Հայաստանում գազի փոխադրման ու բաշխման համակարգերում գազի կորուստները և սեփական կարիքների համար ծախսերը երբևէ արձանագրված ամենացածր մակարդակի վրա են՝ ներկրված գազի նկատմամբ ընդամենը 4.9% կամ 58.4 մլն խմ: Ընդ որում՝ նախորդ տարվա համեմատ կորուստներն ու ծախսերը նվազել են գրեթե 1 տոկոսային կետով:
«Նույն ժամանակահատվածում Հայաստանում արձանագրվել է էլեկտրաէներգիայի բաշխիչ ցանցերում կորուստների երբևէ նկատված ամենացածր մակարդակը՝ 7.2%: Ընդ որում՝ 2018-ին կորուստները կազմել են 8.2%, 2017-ին՝ 9.1%, 2016-ին՝ 10.7%:
Հատկանշական է նաև, որ ընթացիկ տարվա հունվար-հունիսին էլեկտրաէներգիայի սպառումը նախորդ տարվա համեմատ ավելացել է 6.3%-ով՝ կազմելով 2988.2 մլն կՎտժ»,-գրել է վարչապետը։
19:17 16/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյնպիսի կառավարություն ունենք, որը եթե ճանապարհները փակելու անհրաժեշտություն լինի, կփակի դրանք (տեսանյութ)
18:06 16/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏրամաբանական կլիներ հարցնեիք՝ սա չի նշանակում, որ Նաիրիտը թալանածների հետ ձեռք եմ բերել քաղաքական պայմանավորվածություն

Пашинян сообщил о рекордном снижении потерь в газотранспортной системе Армении 09/18/2019   17:54  |  Лента новостей
По данным за первый квартал 2019 года, в системе транспортировки и распределения газа Армении потери и расходы на собственные нужды оказались на зарегистрированном когда-либо минимальном уровне – всего 4,9% от объема импортированного газа или 58.4 млн. куб.м., сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Причем, по имеющимся у премьер-министра данным, по сравнению с прошлым годом указанный показатель сократился почти на 1 процентный пункт.
“В тот же  период в Армении зафиксирован самый низкий из когда-либо замеченных показатель потерь в электрораспределительных сетях - 7,2%. Причем, в 2018 году потери составляли 8,2%, в 2017-м - 9,1%, в 2016-м - 10,7%. Также примечательно, что потребление электроэнергии за январь-июнь текущего года, по сравнению с прошлым годом, увеличилось на 6,3%, достигнув 2988,2 млн. кВт.ч", - написал Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.
11:34 18/07/2019  |  Лента новостейВице-премьер Армении рассказал, когда удастся объединить энергосети с Россией, Грузией и Ираном
12:39 11/07/2019  |  Лента новостейРабочая группа займется изучением причин энергоаварии в Армении
18:02 10/07/2019  |  Лента новостейОператор отчитался о ситуации с водоснабжением в Армении из-за перебоев с электричеством