Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Հնդկաստանի նորանշանակ դեսպանը 09/13/2019   14:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դևալը: Նախագահը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին՝ հաջողություն մաղթելով մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ դեսպանն իր ջանքերը կներդնի՝ պատմական ու մշակութային խորը արմատներ ունեցող երկու երկրների հարաբերությունների ամրապնդման ու զարգացման համար: Նա նշել է, որ Հայաստանն ու Հնդկաստանը համագործակցության խորացման մեծ ներուժ ունեն և փոխշահավետ ծրագրեր կարող են իրականացնել մի շարք ոլորտներում, ինչպիսիք են, օրինակ, նոր տեխնոլոգիաները, գիտությունն ու կրթությունը, մշակույթը, զբոսաշրջությունը:
Դեսպանն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել անել հնարավորը՝ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հնդկաստանի հայ համայնքին՝ կարևոր համարելով վերջինիս դերը երկու բարեկամ ժողովուրդների միջև պատմականորեն ձևավորված կապերի ամրապնդման տեսանկյունից:
15:37 06/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԷդգար Կարապետյանը նշանակվել է Արագածոտնի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր
17:09 02/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բակո Սահակյանի հետ
13:38 02/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վիետնամի Անկախության օրվա առթիվ
10:33 02/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատությունն ու խաղաղությունը չեն նվիրվել արցախցուն, այլ՝ ձեռք են բերվել հազարավոր հայորդիների կյանքի գնով. Նախագահ

Армен Саркисян: Армения и Индия обладают большим потенциалом углубления сотрудничества 09/13/2019   17:28  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял верительные грамоты Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Индия в Армении Кишана Дан Девала.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Армен Саркисян поздравил новоназначенного посла, пожелав успехов в осуществлении дипломатической миссии в нашей стране.
Президент выразил уверенность, что посол приложит усилия для того, чтобы имеющие глубокие исторические и культурные корни отношения между двумя странами укреплялись и развивались. Он отметил, что Армения и Индия обладают большим потенциалом углубления сотрудничества и могут реализовывать взаимовыгодные программы в ряде отраслей, каковыми, к примеру, являются сферы новейших технологий, науки и образования, культуры, туризма.
Посол в свою очередь выразил готовность делать всё возможное для развития двусторонних отношений.
Собеседники говорили также об армянской общине в Индии, сочтя важной роль этой общины с точки зрения укрепления исторически сформировавшихся между двумя дружественными народами связей.