Ինքնասպանություն գործած զինծառայողը 21 տարեկան էր 09/13/2019 14:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Ինքնասպանություն է կատարել պայմանագրային զինծառայող Արմեն Հարությունի Ներկարյանը՝ ծնված 1998թ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Տավուշի մարզում պայմանագրային զինծառայողի ինքնասպանության դեպքի առթիվ ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում։ ՀՀ Ոստիկանության լրատվության վարչությունից մեզ նաև հայտնել էին, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։
Հիշեցնենք, որ երեկ Տավուշի մարզի Գանձաքար գյուղում հայտնաբերվել էր պայմանագրային զինծառայողի դի՝ անասնագոմի առաստաղից կախված վիճակում։ Ինքնասպանության դրդապատճառները դեռ հայտնի չեն։

Стали известны новые подробности о военнослужащем, совершившем самоубийство в Тавуше 09/13/2019   14:51  |  Лента новостей
Самоубийство совершил военнослужащий-контрактник Армен Арутюнович Неркарян 1998 года рождения, сообщил журналистам в пятницу пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Ранее “ФактИнфо” стало известно, что по факту самоубийства военнослужащего в Тавушской области готовятся материалы.
В пресс-службе Полиции Армении агентству сообщили, что назначена судебно-медицинская экспертиза.
Военнослужащий-контрактник был найден повешенным в хлеву в селе Гандзакар Тавушской области. Мотивы, побудившие его пойти на суицид, пока не известны.