Բողոքի ակցիաների չենք մասնակցի, բայց ժողովրդի կողքին կլինենք. Ծառուկյան (տեսանյութ) 09/12/2019   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ոչ թե բողոքի ակցիաների ենք մասնակցելու, այլ ժողովրդի կողքին ենք լինելու, որ խախտումներ չլինեն, ժողովրդին չնեղացնեն, բռնություն չլինի»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
Նա պարզաբանեց, որ չի ասել, թե քայլերթի է մասնակցելու, ապա ավելացրեց, որ իրենց հնարավորությունների սահմաններում պայքարելու են անօրինականությունների դեմ։
«Մյուսները կարող են քայլել, բայց մենք ասում ենք, եթե խոչընդոտ լինի, բռնություն լինի, անմիջապես կտեսնեք, որ մեր պատգամավորները կլինեն ժողովրդի կողքին»,-ընդգծեց Ծառուկյանը։
14:46 09/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության ծրագիրը 100կմ հեռու է տնտեսական հեղափոխությունից. Ծառուկյան (տեսանյութ)
09:53 20/08/2019  |  ՄամուլՈրոշումը եղել է քաղաքակա՞ն. Ինչու Գագիկ Ծառուկյանին չեն հրավիրել տնտեսական ֆորումին. «Հրապարակ»
09:26 16/08/2019  |  Մամուլ«Դիմացեք, ճամբարափոխ չլինեք». Պալաչը վերադառնում է. «Հրապարակ»
18:47 13/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԳագիկ Ծառուկյանին դարձյալ հարցաքննության կանչելու ծանուցագիր չի ուղարկվել. ՔԿ
17:23 01/08/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԱնզգուշության պատճառով քննիչը Ծառուկյանին մեկ այլ մեղադրանք առաջադրելու փաստեր է մատնանշել. ՔՈ-ն դիմել է դատարան
10:33 20/07/2019  |  ՄամուլՍամվել Լիմինդրովիչը՝ «անձեռնմխելի», «պախատ» անող Գագիկ Ծառուկյանն էլ «ազգով-տակով» մեկնել է Մոնակո. «Հրապարակ»
10:34 16/07/2019  |  ՄամուլԻնչու են ջերմացել Գագիկ Ծառուկյանի և Սասուն Միքայելյանի հարաբերությունները. վերադասավորումնե՞ր կլինեն. «Հրապարակ»

Гагика Царукяна спросили, примкнет ли ох политсила к протестам против эксплуатации Амулсарского рудника(Видео) 09/12/2019 14:43 | Лента новостей
Лидер парламентской фракции “Процветающая Армения” Гагик Царукян заявил, что они не примут участия в акциях протеста против эксплуатации Амулсарского золоторудного месторождения, но будут рядом с народом.
“Мы будем рядом с народом, чтобы нарушений не было, чтобы людей не обидели, чтобы не было насилия”, - заявил Царукян журналистам в четверг.
Он пояснил, что не говорил о своем участии в шествии, а затем добавил, что в пределах их возможностей они будут бороться с беззаконием.
“Другие могут участвовать в шествии, но мы говорим, что в случае, если возникнут препятствия, то вы увидите, что наши депутаты будут рядом с народом”, - подчеркнул Царукян.