Գյումրիում հայտնաբերվել է ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի պայմանագրային զինծառայող սերժանտի դին՝ վնասվածքներով 09/11/2019   16:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ՝ սեպտեմբերի 10-ին, Գյումրի քաղաքի շտապօգնության կայանից ոստիկանության Մուշի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Մուշ 2 թաղամասի 32 շենքի բնակարաններից մեկը, որտեղ հայտնաբերել է ՌԴ քաղաքացի՝ 23-ամյա Ալեքսանդր Բաբուշկինի դին։ Այս մասին տեղեկությունները «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ ոստիկանությունից։
Կանչի հիման վրա անմիջապես բնակարան են մեկնել ոստիկանության Մուշի բաժնի օպերատիվ խումբը, ինչպես նաև Հայաստանի քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության քննիչները։ Ժամանել է նաև դատաբժիշկը, ով, զննելով դին եւ դիակի արտաքին զննությամբ դեմքի, աջ ձեռքի և աջ ոտքի շրջանում հայտնաբերել քերծվածքներ։ Փաստի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում կատարվում է քննություն, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։
Ա. Բաբուշկինը ծառայում էր Գյումրիում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայում՝ որպես պայմանագրային զինծառայող, կոչումով սերժանտ։
11:33 13/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանի պաշտպանության փոխնախարարն այցելել է Գյումրու 102–րդ ռազմաբազա
12:41 24/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողը փորձել է սպանել դիրքի ավագին, որից հետո ինքնասպան է եղել. նոր մանրամասներ
12:57 29/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում ռուսական բազայի հրետանավորները վարժանքներին կրակել են «Գռադ» ՀԿՌՀ-ով. Ռազմինֆո
22:07 14/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ռուսական ռազմաբազայի ռազմական տեխնիկան բերվել է ձմեռային շահագործման վիճակի
14:19 09/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ռուսական ռազմաբազայի հետախույզները լեռներում զինավարժություններ են անցկացնում
10:49 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԺամկետային զինծառայող է զոհվել
10:11 18/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներԱկանապայթյունային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող
17:01 16/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ռուսական ավիաբազայի օդաչուները ոչնչացրել են պայմանական հակառակորդին

Военнослужащий российской базы найден мертвым в Гюмри 09/11/2019   16:53  |  Чрезвычайное просшествие
Тело гражданина России обнаружено в одном из домов в городе Гюмри.
10-го сентября из подстанции “Скорой помощи” города Гюмри в полицейский отдел поступила информация о том, что  дежурная группа по вызову прибыла в один из домов, расположенных в здании №32 в квартале Муш-2, где обнаружила тело 23-летнего гражданина РФ Александра Бабушкина. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердили в Полиции Армении.
По вызову в квартиру немедленно прибыла оперативная группа мушского отдела Полиции, следователи следственного управления СК по Ширакской области, а также судмедэксперт. В ходе внешнего осмотра на теле мужчины, в области правой руки и правой ноги, были обнаружены царапины.
По факту следственным управлением по Ширакской области ведется расследование, назначена судебно-медицинская экспертиза.
Сержант по званию А. Бабушкин служил на контрактной основе в 102-ой российской военной базе, дислоцированной в Гюмри.
16:11 31/07/2019  |  Лента новостейВ горах Армении специалисты подразделений РХБ защиты ЮВО выполняют задачи по разведке труднопроходимых участков местности
09:58 23/04/2019  |  Лента новостейРоссийскую авиабазу в Армении перевооружат на Су-30СМ - СМИ
15:27 29/03/2019  |  Лента новостейПодразделениям ВС Армении и российские летчики примут участие в совместном учении
15:00 28/03/2019  |  Лента новостейВ Армении российские специалисты РЭБ отработают задачи по перехвату беспилотников в горных условиях
18:13 11/03/2019  |  Криминальная хроникаВ нанесении ножевого ранения российскому военному в Гюмри подозревается житель Ширакской области