«Բոլոր սցենարներին էլ պատրաստ ենք». Ջերմուկցիները չեն բացի Ամուլսար տանող ճանապարհները 09/10/2019   11:37  |  Բնապահպանական իրավունք
Ջերմուկի բնակիչները թույլ չեն տա Ամուլսարի հանքը շահագործվի։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ջերմուկի բնակիչ Շիրակ Բունիաթյանը` ներկայացնելով Վարչապետի՝ երեկվա ուղիղ եթերից հետո Ջերմուկում տեղի ունեցած քննարկման արդյունքները։
Նա նշեց, որ այս որոշումը ջերմուկցիները միասնական են կայացրել և առարկություններ չեն եղել։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն երեկ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ջերմուկցիներին խնդրել էր ապաշրջափակել Ամուլսարի հանք տանող ճանապարհները՝ հայտարարելով, որ այս պահին չունեն Ամուլսարի շահագործումն արգելելու որեւէ իրավական հիմնավորում։
Բունիաթյանի խոսքով, իրենք չեն պատրաստվում բացել Ամուլսարի հանք տանող ճանապարհը։
Դիտարկմանը, մտավախություն չկա՞ , որ ճանապարհները չբացելու դեպքում ոստիկանական ուժերը գործի կանցնեն, Բունիաթյանը պատասխանեց. «Բոլոր սցենարներին էլ պատրաստ ենք»։
Նա նաև հույս հայտնեց, որ հեղափոխության ճանապարհով եկած իշխանությունը չի գնա նման հակահեղափոխական քայլի։
09:23 10/09/2019  |  Բնապահպանական իրավունքՄենք թույլ չենք տալու, որպեսզի այդ հանքը շահագործվի. Ամուլսարի պաշտպանական խումբ
15:44 09/09/2019  |  Բնապահպանական իրավունքԱմուլսարի խնդիրը կոչերով լուծվել չի կարող . Զարուհի Հովհաննիսյան
15:12 09/09/2019  |  Բնապահպանական իրավունքԵրեկոյան կորոշվի ջերմուկցիները կբացե՞ն Ամուլսար տանող ճանապարհները, թե՞ ոչ
11:28 07/09/2019  |  ՄամուլԹեժ քննարկում՝ իշխանության ներսում․ Որ պատգամավորներն են դեմ Ամուլսարի հանքի շահագործմանը. «Ժողովուրդ»
11:11 07/09/2019  |  ՄամուլԱմեն ինչ արվելու է Ամուլսարի շահագործումը վերսկսելու համար. «Հրապարակ»
17:30 05/09/2019  |  ՔաղաքականԱմուլսարի հարցով Փաշինյանը «օրվա կուրսին» համապատասխան որոշումներ է փոխում. քաղտեխնոլոգ

“Готовы к любым сценариям”: жители Джермука не допустят эксплуатации Амулсарского месторождения 09/10/2019   11:58  |  Лента новостей
Жители Джермука не допустят эксплуатации Амулсарского золотоносного месторождения. Об этом “ФактИнфо” сообщил житель Джермука Ширак Буниатян, представляя итоги обсуждения, состоявшего в городе после вчерашних заявлений премьер-министр Армении Никола Пашиняна.
Он отметил, что это решение жители Джермука приняли сообща; возражений не было.
Напомним, накануне премьер-министр Армении Никол Пашинян в прямом эфире со своей страницы в соцсети Facebook заявил, что правовых оснований для запрета на эксплуатацию Амулсарского месторождения на данный момент нет. Он попросил жителей Джермука разблокировать подступы к Амулсару.
По словам Буниатян, они не собираются открывать дорогу, ведущую к Амулсару. На вопрос, нет ли у них опасений, что будут задействованы силы Полиции в случае, если они этого не сделают, Буниатян отметил, что они готовы к любым сценариям.
Он выразил надежду, что пришедшая революционным путем к власти правительство не пойдет на такой контрреволюционный шаг.