Արման Բաբաջանյանը ուսապարկն ուսին հայտարարեց, որ լքում է խմբակցությունը, բայց ոչ ԱԺ-ն 09/10/2019   17:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Բաբաջանյանն այսօր ԱԺ-ում, ուսապարկն ուսին հայտարարեց՝ լքում է «Լուսավոր Հայաստանը», սակայն վայր չի դնում պատգամավորական մանդատը։
«Անցած մի քանի օրերն եղել են կյանքիս, թերևս, ամենադժվարին օրերը, քանի որ ստիպված եմ եղել կայացնել չափազանց դժվար որոշումներ։ Անցած շաբաթվա վերջին հայտարարեցի ԼՀԿ-ից հեռանալու մասին, դա որոշումներից ամենադժվարինն էր, քանի որ ես ստիպված եմ հեռանալ ինձ շատ հարազատ թիմից, որի հետ մի քանի ամիս առաջ մասնակցել եմ ընտրությունների, անցել եմ դժվարին ճանապարհ»,-այսօր ԱԺ-ում իր ելույթի ժամանակ ասաց Բաբաջանյանը։
Նա նշեց, որ իր այդ որոշման խորքային պատճառները կապված են ոչ այնքան բուն ԼՀԿ-ի, որքան ընդհանուր քաղաքական համակարգի, դրա ախտերի հետ։
«Համոզված եմ, որ նոր Հայաստանը, որի հիմքը դրվել է 2018թ-ի թավշյա հեղափոխությամբ, կարիք ունի միանգամայն նոր քաղաքական համակարգի, նոր գաղափարների ու սկզբունքների, նոր քաղաքական մտքի ու քաղաքականության։ Ցավոք, ես այդ նոր քաղաքականությունը չեմ տեսել և չեմ տեսնում ո՛չ «Լուսավոր Հայաստանում» և ո՛չ էլ մնացած, հատկապես խորհրադարանական ուժերում»,-ասաց Բաբաջանյանը։
Նա ընդգծեց, որ հետայսու, արդեն անկախ պատգամավորի կարգավիճակում անելու է առավելագույնն անհրաժեշտ ուժերին ու անհատներին միավորելու և նրանց ներուժն ի օգուտ Հայաստանի, հայ պետականության և հայ ժողովրդի ծառայեցնելու համար։
11:34 07/09/2019  |  ՄամուլԱրման Բաբաջանյանը կարող է մնալ անկախ պատգամավոր. ԼՀԿ-ն պահանջում է հրաժարվել մանդատից. «Հրապարակ»
18:20 06/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Բաբաջանյանը գիտի՝ ես ինչ եմ մտածում». Մարուքյանը՝ Բաբաջանյանի մանդատը վայր դնելու մասին (տեսանյութ)
14:40 06/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրման Բաբաջանյանից ակնկալում ենք նույն սկզբունքայնությամբ վերադարձնել ԼՀԿ-ի համամասնական ցուցակով ստացած մանդատը
14:22 06/09/2019  |  ՄեկնաբանությունԱրման Բաբաջանյանը կլքի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը
10:47 24/08/2019  |  ՄեկնաբանությունԱյսու, կարող ենք արձանագրել, որ հեղափոխական իշխանությունը չի հրաժարվում հանքարդյունաբերությունից. Արման Բաբաջանյան
12:14 09/08/2019  |  ՄեկնաբանությունԿրկին լավ լուրերի շարքից․սահմանամերձ Խաչիկ գյուղի հրաշք դպրոցն այս ձմեռ կջեռուցվի
12:28 30/07/2019  |  ՄեկնաբանությունԴեմ եմ Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացմանը, բայց… . Արման Բաբաջանյան
18:07 26/07/2019  |  ՄեկնաբանությունԱռաջիկայում հանդես եմ գալու Հայաստանի դիվանագիտական համակարգը վեթթինգի ենթարկելու նախաձեռնությամբ․ Արման Բաբաջանյան
11:44 17/07/2019  |  ՄեկնաբանությունՄի ուրացեք Վահե Գրիգորյանին, մի ձևացրեք, թե չեք կարդացել նրա նամակը. Բաբաջանյան
13:03 11/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏպավորություն ստացա, որ լեհերը նույնիսկ տեղյակ չէին, որ Հայաստանում իշխանություն է փոխվել. Բաբաջանյան

Покинувший ряды "Просвещенной Армении" депутат Арман Бабаджанян определился с дальнейшей деятельностью 09/10/2019   18:16  |  Лента новостей
Депутат от парламентской фракции “Просвещенная Армения” Арман Бабаджанян, накинув рюкзак на одно плечо, подошел к трибуне Национального Собрания и заявил, что покидает ряды партии, однако не складывает депутатский мандат.
“Последние несколько дней были самыми трудным периодом в моей жизни, поскольку я вынужден был принимать весьма сложные решения”, - сказал он, напомнив, что на прошлой неделе он заявил о выходе из фракции “Просвещенная Армения”.
“Это решение далось мне тяжелее всего, поскольку я был вынужден покинуть родную мне команду, с которой несколько месяцев назад принял участие в выборах и прошел трудный путь”, - сказал он в ходе своего выступления.
Бабаджанян отметил, что глубинные причины принятого им решения связаны не столько с самой фракцией “Просвещенная Армения”, сколько с общей политической системой, с ее пороками.
Он выразил уверенность в том, что новая Армения, основа которой была заложена в результате бархатной революции 2018 года, нуждается в абсолютной новой политической системе, новых идеях и принципах…
“К сожалению, я не видел и не вижу этой новой политики ни у “Просвещенной Армении”, ни у других, особенно парламентских сил”, - сказал Бабаджанян.
Он подчеркнул, что впредь в статусе независимого депутата приложит максимум усилий для консолидации необходимых сил и индивидов, их потенциала на благо Армении, армянской государственности и армянского народа.