Դեպքի վայրում են քննիչները. Ինչպես է մահացել էպիլեպսիայով հիվանդ երեխան 09/10/2019 14:10 | Արտակարգ պատահարներ
Գեղարքունիքի մարզի Կուտական գյուղում էպիլեպսիայով հիվանդ 15-ամյա Արեգայի մահվան դեպքի առթիվ քննություն է իրականացվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից։
«Այս պահին քննիչները դեպքի վայրում աշխատում են։ Ձեռնարկվում են բոլոր գործողությունները դեպքի հանգամանքները պարզելու համար»,-հավելեց Նաիրա Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ չորս օր շարունակ իրավապահների կողմից որոնվող էպիլեպսիայով հիվանդ 15-ամյա Արեգային այսօր հայտնաբերել են մահացած։ Գեղամասար համայնքի ղեկավար Հակոբ Ավետյանի փոխանցմամբ երեխային գտել են Կուտական գյուղից 6 կիլոմետր դեպի սարը։ Արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել. «Երեխայի դիակին մատով չենք կպել։ Հիմա դատաբժիշկը կգա և փորձաքննություն կիրականացվի»,-նշեց Հակոբ Ավետյանը։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 6-ին, ժամը 21։07-ին «911» ծառայություն ահազանգ էր ստացվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Կուտական գյուղում երեխա է կորել(Արեգա Մ., ծնված 2004 թ.), ով տառապում է էպիլեպսիա հիվանդությամբ:
Փրկարարները, ոստիկանության աշխատակիցները և տեղի բնակիչները բնակավայրի տարածքում, ինչպես նաև հարակից արոտավայրերում 3 օր շարունակ իրականացրել էին որոնողական աշխատանքներ, որոնք ավարտվել են անարդյունք: Աշխատանքներում ներգրավված էին 7 փրկարար, ոստիկանության 60 աշխատակից և հարակից գյուղերից մոտ 200 բնակիչ։

Следователи выясняют обстоятельства смерти 15-летней девочки в Гегаркунике 09/10/2019   14:23  |  Чрезвычайное просшествие
По факту смерти пропавшей в селе Кутакан Гегаркуникской области Армении 15-летней девочки, которая страдала эпилепсией, ведется расследование. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“В данный момент на месте работают следователи. Предпринимаются все меры для установления обстоятельств произошедшего”, - добавила Арутюнян.
Как  ранее сообщил глава общины Гехамасар Акоп Аветян, тело ребенка нашли в 6 километрах от села Кутакан. При внешнем осмотре следов насилия на теле ребенка не обнаружено.
“Мы не прикасались к телу ребенка. Сейчас прибудет судмедэксперт и проведет экспертизу”, - заявил Акоп Аветян.
6 сентября в 21:07 в службу “911” поступило сообщение о том, что в селе Кутакан пропала девочка(Арега М. 2004 года рождения), которая страдает эпилепсией.
Спасатели, полицейские и местные жители на протяжении четырех дней вели поиски ребенка, в которых были задействованы 7 спасателей, 60 сотрудников полиции и порядка 200 жителей прилегающих сел.