Այս ընտրությունները դարձան եւս մեկ կարեւոր քայլ մեր պետականաշինության զարգացման գործում.Բակո Սահակյան 09/09/2019 19:24 | Ընտրական իրավունք
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների կայացման առթիվ:
Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիս մեր հանրապետությունում կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների կապակցությամբ:
Ինչպես միշտ, այս անգամ եւս պայքարը եղել է բավականին ակտիվ, ընտրությունները կայացել են ժողովրդավարական երկրին բնորոշ ազատ, թափանցիկ եւ փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են նաեւ դիտորդական առաքելություն իրականացնող տարբեր կազմակերպություններ:
Շնորհավորում եմ ընտրություններում հաջողության հասած թեկնածուներին՝ մաղթելով նրանց արդյունավետ աշխատանք: Տեղական ինքնակառավարման մարմինները կառավարման այն սկզբնական օղակն են, որի արդյունավետությունից է մեծապես կախված պետական ողջ համակարգի գործունեությունը: Համոզված եմ, որ դուք ամեն ինչ կանեք ձեր համայնքների եւ Արցախ աշխարհի զարգացման ու զորացման համար:
Ուզում եմ նաեւ ընտրություններին մասնակցած բոլոր թեկնածուներին ցանկանալ հաջողություններ իրենց հետագա գործունեության մեջ:
Այս ընտրությունները դարձան եւս մեկ կարեւոր քայլ մեր պետականաշինության զարգացման գործում, մեր ժողովրդի կողմից ազատ, անկախ եւ ժողովրդավարական երկիր կառուցելու ճանապարհին»:

Президент Арцаха: эти выборы стали еще одним важным шагом в деле развития нашего государственного строительства 09/10/2019   00:09  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 9 сентября направил поздравительное послание в связи с состоявшимися муниципальными выборами.
«Уважаемые соотечественники!
Сердечно поздравляю всех нас с состоявшимися выборами в органы местного самоуправления.
Как всегда, так и на этот раз борьба была достаточно активной, выборы, как это свойственно демократическим странам, были свободными и транспарентными, прошли в атмосфере взаимного уважения, о чем засвидетельствовали также разные организации, осуществляющие здесь наблюдательскую миссию.
Поздравляю кандидатов, достигших успехов на выборах, желаю им плодотворной работы. Органы местного самоуправления являются тем начальным звеном, от эффективности которого во многом зависит деятельность всей государственной системы. Уверен, что вы сделаете все возможное для развития и усиления ваших общин и всего Арцаха.
Хочу также пожелать успехов в дальнейшей деятельности всем кандидатам, принявшим участие в выборах.
Эти выборы стали еще одним важным шагом в деле развития нашего государственного строительства, на пути строительства независимой и демократической страны».