Քիմ Քարդաշյանը կայցելի Հայաստան 09/10/2019   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
«WCIT 2019»-ի կազմակերպիչներն այսօր հայտարարեցին, որ ակտիվիստ, ձեռնարկատեր, գեղեցկության մոգուլ և պրոդյուսեր Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը մասնակցելու է «WCIT 2019» ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովին՝ որպես հատուկ հիմնական զեկուցող և պանելիստ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՏՏ աշխարհի ամենահեղինակավոր միջոցառումներից մեկն այս տարի տեղի է ունենալու Երևանում՝ Հայաստանում, հոկտեմբերի 6-9-ին։
Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը հանդես կգա «Գաղափարների շուկա» լիագումար նիստում, որտեղ կքննարկվի, թե ապակենտրոնացված տեխնոլոգիաները որքանով են նպաստել ժամանցի, մեդիայի և լրագրության աշխարհների ժողովրդայնացմանը և թե որքանով են հեղափոխել արվեստի, տեղեկատվության տարածման մեր մեթոդները՝ նոր աստղեր պատրաստելու ճանապարհին: «Գաղափարների շուկա» պանելային քննարկումները կպարզեն, թե ինչ են նշանակում այս զարգացումները անձնական կյանքի գաղտնիության, սոցիալական հարաբերությունների, ինստիտուտների նկատմամբ վստահության և նոր բիզնես մոդելների համար:
«Գաղափարների շուկա» պանելի ընթացքում անհատական ելույթից հետո Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը դեմ առ դեմ հարցազրույց կունենա, այնուհետև բեմին կմիանա պանելիստների ականավոր գործիչների խմբին, որոնց շարքում կլինի համաշխարհային ճանաչում ունեցող հայկական «PicsArt» ընկերության համահիմնադիր և գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը՝ շարունակելու հետագա քննարկումները։
«WCIT 2019»-ի կազմակերպչական կոմիտեի նախագահ, Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ, Հայաստանի հեռահաղորդակցության ծառայությունների խոշորագույն մատակարար «Յուքոմ» ընկերության համահիմնադիր Ալեքսանդր Եսայանը Քիմ Քարդաշյան-Վեսթի այցի վերաբերյալ  հայտնել է․ «Մենք՝ WCIT 2019-ի կազմակերպիչներս, օրակարգը կազմելիս որոշեցինք համարձակ, ոչ սովորական մոտեցում ցուցաբերել։ Մենք երբեմն լրջորեն ենք ընդունում նույնիսկ հակասական գաղափարներ այն բոլոր մարդկանցից, ովքեր էական ասելիք ունեն ՏՏ արդյունաբերության և ոչ միայն դրա մասին:
Ավելի քան 240 միլիոն հետևորդներով՝ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը սոցցանցերում ամենամեծ լսարանն ունեցող մարդկանցից է։ Նա մեր ժամանակաշրջանի ամենաազդեցիկ ձայներից մեկն է աշխարհում: Մենք համոզված ենք, որ Քիմ Քարդաշյան-Վեսթը, որպես արտասովոր հաջողակ գործարար, որպես այս ոլորտի առաջամարտիկ, որպես կին և մայր, կարևոր ու հետաքրքիր ասելիք կունենա սոցիալական մեդիայում ձեռներեցության աշխարհի մասին, որի ստեղծմանը և ձևավորմանը նպաստել է արդեն երկու տասնամյակ: Մեր կարծիքով, առանց նրա մասնակցության հնարավոր չէ լուրջ զրույց ծավալել այս թեմայի շուրջ։
Մենք ակնկալում ենք Քիմ Քարդաշյան-Վեսթին ողջունել իր նախնիների երկրում և «WCIT 2019»-ի գաղափարների մեծ բեմում»:
Քիմ Քարդաշյան-Վեսթն իր հարթակն ակտիվորեն օգտագործում էր քրեական արդարադատության բարեփոխումների համար պայքարում, իսկ մայիսին հայտարարեց, որ սկսել է իրավաբանություն ուսանել Կալիֆորնիայում։ Այս սեպտեմբերին նա կներկայացնի իր սպասված «SKIMS» հագուստի նորաձևության հավաքածուն, ի լրումն «KKW BEAUTY» և «KKW Fregrance» հավաքածուների, որոնք թողարկվել են 2017 թվականին։
«WCIT» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (ՏՏԾՀԴ) ամենանշանավոր միջոցառումն է։ Դաշինքն 83 երկրների տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) միություններից բաղկացած ընկերակցություն է, որը ներկայացնում է ոլորտի 90 տոկոսը։ Արդեն 40 տարի, տեխնոլոգիական ոլորտի առաջատարները՝ գործադիր տնօրենները և ներդրողները, քաղաքականություն սահմանողները և պետական պաշտոնյաները, գիտնականներն ու տեխնոլոգները, հանդիպում են այս ամենամյա միջոցառմանը՝ քննարկելու ոլորտում առկա իրավիճակը, զարգացման ուղղությունը և մեր ապագայի համար դրա նշանակությունը։
Այս տարի «WCIT» ՏՏ համաշխարհային համաժողովի թեման է՝ «Ապակենտրոնացման ուժը. ակնկալիք և վտանգ»։ Համաժողովի ընթացքում հանգամանորեն կքննարկվի, թե ինչպես են տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաները թե՛ դրական, թե՛ բացասական առումներով վերափոխում մեր կյանքը, ինչ ազդեցություն են ունենում շահույթի և բարեկեցության, ապահովության և անվտանգության, ժողովրդավարության և մարդասիրության վրա։
Երևանյան համաժողովին սպասվում է ավելի քան 2000 մասնակից՝ 70 երկրից։  WCIT 2019-ի բանախոսների և օրակարգի մասին լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելեք www.wcit2019.org:
Հայաստանի կառավարությունը ՏՏ-ն հռչակել է տնտեսության զարգացման ռազմավարական ուղղություն։ Երկրի օրենսդրությունը նպաստավոր պայմաններ է ապահովում ՏՏ ոլորտում օտարերկրյա ուղղակի ներդրումների համար: Հետևողական ջանքեր են ներդրվում բարձր տեխնոլոգիական նորարարությունների, էկոհամակարգի զարգացման ու ստարտափների խթանման ուղղությամբ: ՏՏ պրոդուկտի արտահանումների 45 տոկոսն ուղղվում է դեպի Միացյալ Նահանգներ և Կանադա, 25 տոկոսը՝ Եվրոպա, 11 տոկոսը՝ Ասիա և այլն։ Հայաստանում շուրջ 900 ՏՀՏ ընկերություններ կան, ներառյալ համաշխարհային ճանաչում ստացած PicsArt-ը, Softconstruct-ը, Renderforest-ը, Joomag-ը և այլն։
«WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովը տեղի կունենա Երևանում, հոկտեմբերի 6-9-ին։ Համաժողովը հյուրընկալվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո և աջակցությամբ։ ՏՏ համաշխարհային համաժողովը հիմնադրել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքը։ Համաժողովը կազմակերպում է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը։
22:44 26/08/2019  |  ԱնցուդարձՔիմ Քարդաշյանը սկանդալից հետո իր ապրանքանիշի համար ընտրել է նոր անվանում
20:24 15/06/2019  |  Միջազգային լրահոս«Իմ սիրտը բացվել է». ինչ խոստովանություն է արել Քարդաշյանը Թրամփին
23:43 10/05/2019  |  ԱնցուդարձՔիմ Քարդաշյանը և Քանյե Ուէսթը ծնողներ են դարձել չորրորդ անգամ:
18:51 26/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՔիմ Քարդաշյանն ու Շերը Հայաստան գալու ցանկություն են հայտնել
18:36 04/04/2018  |  ԱնցուդարձՔիմ Քարդաշյանը 4-րդ երեխայի ծնվելուն պատրաստ չէ
19:32 23/11/2017  |  Միջազգային լրահոսՔիմ Քարդաշյանն ու Ռիհաննան պահանջում են ազատ արձակել հաճախորդին սպանած մարմնավաճառուհուն
14:50 21/11/2017  |  ԱնցուդարձՔիմ Քարդաշյանը պլաստիկե կոշիկներ Է ցուցադրել նոր հավաքածուից
18:45 21/09/2017  |  ԱնցուդարձԼողափին Քիմի հանդեպ թարմ պապարացիությունը կոտրել է բոլորին. ցելյուլիտ չկա
22:17 29/08/2017  |  Անցուդարձ«Ամերիկայի նոր առաջին տիկինը». Քիմ Քարդաշյանը մտել է Ժակլին Քենեդու կերպարի մեջ

Ким Кардашьян посетит Армению 09/10/2019   11:34  |  Лента новостей
Организаторы «WCIT 2019» сегодня объявили, что активист, предприниматель, могул красоты и продюсер Ким Кардашьян-Уэст примет участие в 23-й Всемирной конференции ИТ «WCIT 2019» как специальный основной докладчик и панелист. Одно из самых престижных событий в мире ИТ в этом году пройдет в Ереване 6-9 октября.
Ким Кардашьян-Уэст выступит на пленарном заседании «Рынок идей», где будет обсуждаться как децентрализованные технологии помогли либерализовать мир развлечений, средств массовой информации и журналистики, и как они революционизировали/реформировали искусство создания новых звезд, методы и стиль распространения информации об их становлении. Панельные дискуссии на «Рынке идей» выявят, что означают эти развития в контексте конфиденциальности личной жизни, социальных отношений, доверия к институтам и новых бизнес-моделей.
После индивидуальной речи на панели «Рынок идей» г-жа Ким Кардашьян-Уэст даст интервью лицом к лицу, а затем присоединится к группе выдающихся участников дискуссии, в числе которых соучредитель и генеральный директор всемирно известной армянской компании PicsArt Ованнес Авоян, для продолжения дальнейших обсуждений.
Председатель оргкомитета «WCIT 2019», председатель Союза предприятий передовых технологий, соучредитель крупнейшего в Армении провайдера телекоммуникационных услуг Ucom, Александр Есаян выступил с заявлением о визите Ким Кардашьян-Уэст: «Мы, организаторы WCIT 2019, Ереван, решили применить смелый, необычный подход к разработке повестки дня, который всерьез воспринимает идеи, даже противоречивые, у всех людей в мире, которые могут что-то сказать в сфере информационных и коммуникационных технологий (ИКТ) и не только.
Ким Кардашьян-Уэст является одной из самых популярных людей в социальных сетях с более чем 240 миллионами последователей. Сегодня она является одной из самых влиятельных голосов в мире. Мы убеждены, что ей очень успешной деловой женщине, пионеру в этой области, жене и матери, есть что сказать очень важное и интересное о мире предпринимательства в социальных сетях, созданию и формированию которого она содействует на протяжении более двух десятилетий. На наш взгляд без её участия, невозможно серьезное и содержательное обсуждение на эту тему.
Мы с нетерпением ждем возможности приветствовать г-жу Ким Кардашьян-Уэст на земле ее предков и на большой сцене идей «WCIT 2019» в Ереване».
Г-жа Кардашьян-Уэст активно использует свою площадку в борьбе за реформы уголовного права, а в мае она объявила, что начала обучение на юридическом факультете в Калифорнии. В сентябре этого года она запустит свою ожидаемую коллекцию модной одежды «SKIMS», вместе со своими коллекциями «KKW BEAUTY» и «KKW Fragrance», которые были выпущены в 2017 году.
Всемирный IT-форум WCIT является знаковым и наиболее значимым событием Всемирного альянса информационных технологий и услуг (WITSA) – ведущего консорциума ассоциаций ИКТ-индустрии из более чем 83 стран мира, представляющего 90% отрасли. В течение последних 40 лет лидеры в области технологий - генеральные директора и инвесторы, политики и правительственные деятели, ученые и технологи - встречаются на этом ежегодном мероприятии, чтобы обсудить ситуацию в этой области, направления развития и её значение для нашего будущего.
Тема Всемирного ИТ-форума WCIT этого года: «Сила децентрализации. Ожидание и опасность». На конференции будут подробно обсуждаться вопросы о том, как информационные и коммуникационные технологии как позитивно, так и негативно трансформируют нашу жизнь, какое влияние имеют на прибыль и процветание, надёжность и безопасность, демократию и гуманность.
Ожидается, что более 2000 участников из 70 стран примут участие в ереванской конференции. Для получения дополнительной информации о WCIT 2019 и повестке дня посетите www.wcit2019.org.
Правительство Армении объявило ИТ стратегическим направлением экономического развития. Законодательство страны обеспечивает благоприятные условия для прямых иностранных инвестиций в сфере информационных технологий. Предпринимаются последовательные усилия для продвижения высокотехнологичных инноваций, развития экосистем и стартапов. Около 45 процентов экспорта ИТ-продукции поступает в США и Канаду, 25 процентов в Европу, 11 процентов - в Азию. В Армении насчитывается около 900 ИКТ-компаний, в том числе всемирно известные Picsart, Renderforest, Softconstruct, Joomag и др..
WCIT 2019 World Forum пройдет в Ереване 6-9 октября. Конгресс пройдет в Армении при содействии и под высоким покровительством правительства Республики Армения. Всемирный конгресс по информационным технологиям (WCIT) учрежден Всемирным альянсом по информационным технологиям и услугам (WITSA). Его основной организационный орган Союз предприятий передовых технологий (UATE).