Խորհրդարանը պատրաստվում է արգելել ծառայությունների մատուցման նպատակով արտասահմանյան վարորդական իրավունքի օգտագործումը 09/10/2019 16:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Եվրասիական միության երկրների քաղաքացիներն ազգային վարորդական իրավունքներով կկարողանան Հայաստանում աշխատել փոխադարձության սկզբունքով։ Այս մասին այսօր ԱԺ նիստի ժամանակ հայտարարեց փոխոստիկանապետ Հովհաննես Քոչարյանը։
Վերջինս, ներկայացնելով «Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում և հարակից օրինագծերում նախատեսված փոփոխությունների նախագիծը, նկատեց՝ օրենսդրական փաթեթով կարգելվի ծառայությունների մատուցումը տրասնպորտային միջոցների կիրառմամբ՝ վարորդների կողմից արտասահմանյան վարորդական իրավունք օգտագործելու դեպքում, բացառությամբ միջազգային փոխադրումներ իրականացնող վարորդների։
Հովհաննես Քոչարյանը նաև ընդգծեց, որ այս արգելքը չի կիրառվի ԵԱՏՄ անդամ պետությունների քաղաքացիների նկատմամբ։

В Армении планируют запретить оказание транспортных услуг с использованием иностранных водительских прав 09/10/2019   17:33  |  Лента новостей
Работать с иностранными водительскими правами в Армении смогут граждане стран Евразийского экономического союза(ЕАЭС), на основе взаимности. Об этом заявил в парламенте Армении замглавы полиции Армении Ованес Кочарян.
Представляя проект поправок в закон "Об обеспечении безопасности дорожного движения" и в сопутствующих законопроектах, Кочарян отметил, что на законодательном уровне в Армении будет введен запрет на оказание услуг посредством транспортных средств с использованием иностранных водительских удостоверений, за исключением осуществления международных перевозок..
Ованес Кочарян подчеркнул, что данный запрет не будет применяться по отношению к гражданам государств-членов ЕАЭС.