28-ամյա աղջկա սպանության գործով Վրաստանի քաղաքացին կալանավորվեց 09/06/2019   11:55  |  Քրեական խրոնիկոն
28-ամյա կնոջ սպանության գործով որպես մեղադրյալ ներգրավված Վրաստանի քաղաքացին այսօր կալանավորվեց։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն հայտնել էր, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ-ի 104-րդ հոդվածի 1-ին և 177-րդ հոդվածի 1-ին մասերով` սպանության և գողության հոդվածներով։
Հիշեցնենք, որ դեպքը տեղի էր ունեցել սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 12:00-ին, երբ Ոստիկանությունում Երևան քաղաքի բնակչից ահազանգ էր ստացվել այն մասին, որ Բրյուսովի փողոցում գտնվող շենքի բնակարաններից մեկում կնոջ դի կա՝ բռնության հետքերով և վնասվածքներով:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ենթադրյալ հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել էր Վրաստանի Հանրապետության՝ 34-ամյա քաղաքացի: Նրա անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել էին սպանվածին պատկանող բջջային հեռախոսը և բանկային քարտեր:
17:11 05/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա կնոջ սպանության գործով Վրաստանի քաղաքացուն մեղադրանք է առաջադրվել. ՔԿ

Арестован гражданин Грузии, обвиняемый по делу об убийстве молодой женщины в Ереване 09/06/2019   12:37  |  Криминальная хроника
Гражданин Грузии, проходящий обвиняемым по делу об убийстве 28-летней женщины в Ереване, взят под стражу. Об этом “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Следственного комитета Армении.
Ему предъявлено обвинение по части 1 статьи 104(“Убийство”) и части 1 статьи 177(“Кража”) Уголовного кодекса Армении.
2 сентября в 12:00 от жителя Еревана в Полицию поступило сообщение о том, что в одной из квартир на улице Брюсова обнаружено тело женщины со следами насилия.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(“Убийство”) Уголовного кодекса РА.
По подозрению в совершении предполагаемого преступления был задержан 34-летний гражданин Грузии. При личном досмотре у него обнаружили сотовой телефон и банковские карты, принадлежащие убитой.