Կրակոցներ Մալաթիա-Սեբաստիայում. Հարուցվել է քրեական գործ 09/05/2019   11:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Երեկ՝ սեպտեմբերի 4-ին, ժամը 19։10-ին հաղորդում է ստացվել, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Անդրանիկ 34 հասցեի մոտ կրակոցի ձայներ են լսվել։ Կա վիրավոր։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ոստիկանության լրատվական բաժնի աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանը։
Նա հավելեց, որ 19։25-ի սահնմաններում «Աստղիկ» բկ-ից հաղորդում է ստացվել, որ երկու տղամարդ վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց։ Դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ քննչական խումբ։
Քննչական կոմիտեի լրատվական բաժնից հայտնում են, որ դեպքի առթիվ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Երկու անձ ճանաչվել է տուժող։
ՔԿ-ից հայտնում են նաև, որ Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի/անձանց ինքնությունը պարզելու, հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ։
«2019թ. սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 19:20-ի սահմաններում, «Աստղիկ» ԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել Երևան քաղաքի բնակիչներ՝ ծնված 1957 և 1974թթ.:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 18:50-19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Անդրանիկի փողոցի շենքերից մեկի բակում «Toyota Highlander» մակնիշի ավտոմեքենայի միջից հրազենից կրակահերթ է արձակվել 1957 և 1974թթ. ծնված տղամարդկանց ուղղությամբ»,-նշված է ՔԿ հաղորդագրության մեջ։
10:11 04/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍյունիքում հրազենային վնասվածքով երկու դի է հայտնաբերվել. հարուցվել է քրեական գործ
14:46 31/08/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 650 կրակոց
10:42 27/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրագ վարելու շուրջ ծագած վեճն ավարտվեց կրակոցներով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
16:22 06/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԵղեգնաձորի ոստիկանները րոպեների ընթացքում բռնեցին կրակոցներ արձակած երիտասարդին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
13:24 22/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոց զոքանչի տան մոտ
16:46 13/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻր մորը ծեծի ենթարկելու համար երիտասարդը կրակել է
17:19 11/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրտակարգ դեպք Երևանում. վիրավոր կա
17:49 08/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱշտարակի ավտոկայանում վիճաբանություն-ծեծկռտուքն ավատվել է կրակոցով (տեսանյութ լուսանկարներ)
23:49 03/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄի քանի տղամարդ կրակահերթ է արձակել «Кристалл» առևտրի կենտրոնում

Стрельба прогремела в спальном районе Еревана: есть раненые 09/05/2019   11:25  |  Криминальная хроника
Выстрелы раздались в ереванском районе Малатия-Себастия накануне вечером. Сигнал об инциденте на улице Андраника  поступил в 19:10 4 сентября. Об этом “ФактИнфо” сообщил сотрудник пресс-службы Полиции Армении Зарзанд Габриелян.
Он добавил, что примерно в 19:25 из медцентра "Астхик" поступила информация о том, что двое мужчин с огнестрельными ранениями доставлены в больницу. На место происшествия выехала оперативно-следственная группа.
Как сообщили  пресс-службе Следственного комитета Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 6 части 2 статьи 104 у части 1 статьи 235 УК РА. Два человека признаны потерпевшими.
В СК также сообщили, что принимаются меры по обеспечению всестороннего, полного и объективного расследования,  установлению личностей предполагаемых преступников.
Согласно информации, 4 сентября примерно в 19:20 из медцентра "Астхик" поступило сообщение о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены двое жителей Еревана 1957 г.р. и 1974 г.р.
По предварительным данным, огнестрельную очередь по двум ужчинам открыли из автомобиля марки "Toyota Highlander". Инцидент произошел 4 сентября, в промежутке между 18:50 и 19:00, во дворе одного из домов на улице Андраника.