Սյունիքում հրազենային վնասվածքով երկու դի է հայտնաբերվել. հարուցվել է քրեական գործ 09/04/2019   10:11  |  Քրեական խրոնիկոն
Երեկ` սեպտեմբերի 3-ին ժամը 17:05-ի սահմաններում ահազանգ է ստացվել ոստիկանության բաժին, որ Սյունիքի մարզի Տորունիք գյուղի դիմացի այգիներում հրազենից մահացած վիճակում հայտնաբերվել է 51 և 27 տարեկան տղամարդկանց դի։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ոստիկանության լրատվական բաժնի աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանից։
"Մեկնած օպերատիվ խումբը Տորունիք գյուղի խաչմերուկից դեպի Դաստակերտ քաղաք տանող ճանապարհի ձախակողմյան հատվածում հայտնաբերել է գլխի գագաթային շրջանի ջխջխված վերքով դիակ, պարանոցին առկա են եղել արնանման հետքեր։ Եվս մեկ դիակ կզակի շրջանի հրազենային վնասվածքով",-ասաց Զարզանդ Գաբրիելյանը։
ՔԿ լրատվական բաժնից հայտնեցին, որ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ ԱԺ 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով։
14:46 31/08/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 650 կրակոց
10:42 27/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրագ վարելու շուրջ ծագած վեճն ավարտվեց կրակոցներով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
16:22 06/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԵղեգնաձորի ոստիկանները րոպեների ընթացքում բռնեցին կրակոցներ արձակած երիտասարդին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
13:24 22/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոց զոքանչի տան մոտ
16:46 13/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻր մորը ծեծի ենթարկելու համար երիտասարդը կրակել է
17:19 11/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրտակարգ դեպք Երևանում. վիրավոր կա
17:49 08/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱշտարակի ավտոկայանում վիճաբանություն-ծեծկռտուքն ավատվել է կրակոցով (տեսանյութ լուսանկարներ)
23:49 03/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄի քանի տղամարդ կրակահերթ է արձակել «Кристалл» առևտրի կենտրոնում

Двое мужчин найдены мертвыми в одном из сел на юге Армении 09/04/2019   10:31  |  Криминальная хроника
Двое мужчин найдены мертвыми в селе Торуник Сюникской области Армении.
3 сентября в 17:05 в полицейский отдел поступило сообщение о том, что в садах напротив села Торунк обнаружены тела двух мужчин с огнестрельными ранениями. Одному из них 51 год. А другому – 27 лет. Об этом “ФактИнфо” сообщил сотрудник пресс-службы Полиции Армении Зарзанд Габриелян.
“Прибывшая оперативная группа  на участке дороги, ведущей из села Торуник в город Дастакерт, обнаружила тело человека с размозженной раной головы, на шее были со следы, похожие на кровь. Обнаружено еще одно тело с огнестрельным ранением в области подбородка”, - сказал Зарзанд Габриелян.
В пресс-службе Следственного комитета Армении сообщили, что сисианским отделом следственного управления СК Армении по Сюникской области возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104 УК РА.