Նախկինում կասկածով եմ վերաբերվել այս արտադրատեսակին. Փաշինյան 09/04/2019 09:21 | Մեկնաբանություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է, որ այս տարվա առաջին 7 ամիսներին Հայաստանից մրգային գինիների արտահանումն աճել է 41 տոկոսով և արտահանվել է շուրջ 6.3 միլիոն դոլարի մրգային գինի։
«Այս տարվա առաջին 7 ամիսներին Հայաստանից մրգային գինիների արտահանումն աճել է 41 տոկոսով. արտահանվել է շուրջ 6.3 միլիոն դոլարի մրգային գինի:
Անկեղծ ասած՝ նախկինում միշտ կասկածով եմ վերաբերվել այս արտադրատեսակին, բայց այս տարի Սարյան փողոցում տեղի ունեցած գինու փառատոնի ընթացքում համոզվեցի, որ հայաստանցի գինեգործներին հաջողվել է հատկապես նռան գինին հասցնել բոլորովին նոր՝ բարձր մակարդակի եւ այս ապրանքատեսակը հայկական նոր բրենդ դառնալու բոլոր հնարավորություններն ունի»:

Пашинян сообщил о росте экспорта фруктовых вин из Армении и рассказал о новом бренде 09/04/2019 09:41 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил о росте объемов экспорта фруктовых вин.
“Экспорт фруктовых вин из Армении за первые 7 месяцев текущего года вырос на 41%. Фруктовых вин экспортировано на сумму порядка 6.3 долларов”, - написал Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.
Он также отметил, что ранее скептически относился к этому виду продукции, однако в ходе состоявшегося в этом году фестиваля вина на улице Сарьяна убедился в том, что армянским виноделам удалось поднять качество особенно гранатового вина на новый уровень. По его словам, это продукт имеет все шансы стать новым армянским брендом.