Շնորհավորական ուղերձ Արցախի Հանրապետության օրվա առթիվ 09/02/2019   09:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության օրվա առթիվ:
Արցախի իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Արցախի Հանրապետության օրվա՝ մեր կարեւորագույն պետական տոնի առթիվ:
1991 թվականի սեպտեմբերի 2-ին մեր ժողովուրդն իրականություն դարձրեց իր բազմամյա նվիրական երազանքը՝ ինքնուրույն տնօրինել սեփական ճակատագիրը, ապրել ազատ ու անկախ հայրենիքում՝ պահելով ու փայփայելով ազգային արժեքներն ու ավանդույթները, հավատն ու լեզուն: Դա դժվարին, բայց եւ պատվաբեր ճանապարհ էր, որը մենք անցանք մայր Հայաստանի ու սփյուռքի մեր քույրերի ու եղբայրների հետ ձեռք ձեռքի՝ միասին հաղթահարելով բոլոր դժվարություններն ու փորձությունները, միասին կերտելով մեծ հաղթանակներ:
Եվ այսօր էլ մենք համատեղ ջանքերով հարթում ենք 28 տարի առաջ ընտրած մեր ուղին՝ պաշտպանելով ու զարգացնելով Արցախի Հանրապետությունը, հետեւողականորեն ու շարունակաբար ամրապնդելով մեր անկախ ու ժողովրդավարական պետությունը, ամուր հիմք դնելով սերունդների հուսալի ապագայի համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիս հիշարժան տոնի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ՝ ի փառս մեր հայրենիքի բարգավաճման ու ժողովրդի բարօրության»:
18:40 30/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
14:48 30/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎիտալի Բալասանյանի ղեկավարած շարժման շնորհավորական ուղերձը Բակո Սահակյանին
10:14 30/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք երդվել ենք պաշտպանել հայոց հողը և շենացնել այն, չընկրկել փորձությունների ու դժվարությունների առջև. Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին
10:01 30/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏուն վերադարձա Բակո Սահակյանի նկատմամբ ավելի մեծ հարգանքով. Ռուբեն Մելիքյանը շնորհավորել է Արցախի նախագահին
14:12 26/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը ներկա է գտնվել միջազգային գիտաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությանը
12:51 23/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ընդունել է կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանին
14:50 22/08/2019Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել Ստեփանակերտի ջրամատակարարման խնդիրների շուրջ

Бако Саакян поздравил соотечественников с Днем Республики Арцах 09/02/2019   10:04  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 2 сентября направил поздравительное послание по случаю Дня Республики Арцах.
От имени властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю вас с Днем Республики Арцах - нашим важнейшим государственным праздником!
2 сентября 1991 года наш народ осуществил свою многолетнюю заветную мечту - самостоятельно распоряжаться собственной судьбой, жить на свободной и независимой родине, сохраняя и лелея национальные ценности и традиции, веру и язык.
Это был трудный, но славный путь, который мы прошли рука об руку с нашими сестрами и братьями из Армении и Диаспоры, вместе преодолевая все трудности и испытания, вместе одерживая большие победы.
И сегодня мы совместными усилиями одолеваем выбранный нами 28 лет назад путь, защищая и развивая Республику Арцах, последовательно укрепляя наше независимое и демократическое государство, создавая крепкую основу для надежного будущего последующих поколений.
Вновь поздравляю вас со знаменательным праздником и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов во имя процветания нашей родины и благополучия нашего народа!»