ՍԴ-ն աշխատակարգային որոշմամբ հետաձգել է Ռ․Քոչարյանի դիմումի քննության վաղվա նիստը 08/28/2019   17:01  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Սահմանադրական դատարանն այսօր աշխատակարգային որոշմամբ հետաձգել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումների քննության գործով վաղը՝ օգոստոսի 29-ին նշանակված նիստը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Սահմանադրական դատարանից։
Ըստ հաղորդագրության՝ նիստը հետաձգվել է՝ ելնելով լրացուցիչ ուսումնասիրության անհրաժեշտությունից։
Նշենք, որ գործի դատաքննությունը կսկսվի սեպտեմբերի 3-ին։
12:27 18/08/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՕգանովսկու դեմ ցուցմունք է տվել հետախուզման մեջ գտնվող Կամոն (լուսանկարներ)
17:46 16/08/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԵրեւանի դատարանը Վճռաբեկ դատարանից ուզել է Քոչարյանի եւ մյուսների գործը (տեսանյութ)
12:56 15/08/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՎաղը կմեկնարկի Քոչարյանի նկատմամբ հետապնդումը անձեռնմխելիության հիմքով չդադարեցնելու վերաբերյալ բողոքի քննությունը

Конституционный суд Армении отложил завтрашнее заседание по рассмотрению обращения Кочаряна 08/28/2019   17:45  |  Суд по делу второго президента РА
Конституционный суд Армении принял процедурное решение, которым отложил назначенное на 29-ое августа заседание по рассмотрению обращения второго президента Армении Роберта Кочаряна. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения КС.
“Исходя из необходимости в дополнительном исследовании, КС постановил перенести дату начала судебного разбирательства по делу на основании заявления Роберта Кочаряна касательно определения вопроса соответствия статьи 35 и части 2 статьи 135 Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения Конституции с 10:00 29-го августа 2019 года на 11:00 3-ое сентября 2019 года”, - говорится в решении.