ԱԱԾ-ն գործողություններ է իրականացնում ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին պատկանող տարածքներում 08/27/2019   12:18  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հատուկ գործողություններ է իրականացնում  ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին պատկանող տարածքներում։ Մասնավորապես՝ վաղ առավոտից խուզարկություններ են կատարվում  Գագիկ Խաչատրյանի սեփականությունը հանդիսացող բնակելի, ինչպես նաեւ գրասենյակային մի քանի տարածքներում։
«Փաստինֆո»-ն փորձեց տեղեկատվությունը ճշտել ԱԱԾ-ից, որի  լրատվական ծառայության  ղեկավար Սամսոն Գալստյանն ասաց, որ «այս պահին որեւէ տեղեկություն չունեն մամուլին փոխանցելու համար»։
Գագիկ Խաչատրյանը ԱԱԾ տեսադաշտում է գտնվում վաղուց։ Դեռ ամիսներ առաջ տեղեկացրել ենք, որ Գագիկ Խաչատրյանը տարեսկզբին Երեւան ժամանելուց հետո հրավիրվել էր ԱԱԾ։

СНБ Армении проводит спецоперацию в помещениях, принадлежащих экс-главе КГД Гагику Хачатряну 08/27/2019 12:56 | Криминальная хроника
По сведениям "ФактИнфо", Служба национальной безопасности Армении проводит спецоперацию на принадлежащих бывшему председателю Комитета государственных доходов(КГД) РА Гагику Хачатряну территориях. В частности, с раннего утра ведутся обыски в жилых, а также в нескольких офисных помещениях, являющихся собственностью Гагика Хачатряна.
ИА "Фактинфо" обратилось за уточнениями в СНБ, где в ответ глава пресс-службы ведомства Самсон Галстян заявил, что “на данный момент им нечего сообщить прессе”.
Гагик Хачатрян находится в поле зрения СНБ уже давно. Еще несколько месяцев назад агентство сообщило, что Гагик Хачатрян после прибытия в Ереван в начале года был приглашен в СНБ.