Դավիթ Սանասարյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել է 08/21/2019 18:39 | Քրեական խրոնիկոն
Պետական վերահսկողական ծառայության պետ (լիազորությունները ժամանակավորապես կասեցված են) Դավիթ Սանասարյանի գործով քիչ առաջ նախաքննության ավարտ է հայտարարվել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Սանասարյանի պաշտպան Արսեն Սարդարյանից։
Վերջինս հայտնեց, որ դեռ պետք է ծանոթանան գործի նյութերին, ինչից հետո հանդես կգան ասուլիսով։
Ի պատասպան մեր այն հարցին, թե քանի հատոր է գործը, եւ քանի օր է տրամադրվել ծանոթացման համար, պաշտպանը նշեց. «Եթե չեմ սխալվում, 29 հատոր է, ծանոթացման համար 20 օր ենք խնդրել»։
Ի պատասխան մեր մյուս հարցին՝ արդյո՞ք փոփոխվել կամ լրացվել է Դավիթ Սանասարյանին առաջադրված մեղադրանքը, Արսեն Սարդարյանը պատասխանեց. «Էական որեւէ բան այդ առումով չկա»։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Սանասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով` պաշտոնեակամ լիազորությունները չարաշահելու համար: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Завершено предварительное следствие по делу Давида Санасаряна 08/21/2019   19:23  |  Криминальная хроника
Объявлено о завершении предварительного следствия по делу начальника Государственной контрольной службы Армении Давида Санасаряна(его полномочия временно приостановлены). Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Санасаряна – Арсен Сардарян.
Адвокат заявил о намерении созвать пресс-конференцию после ознакомления с материалами дела.
По его словам, материалы дела насчитывают 29 томов, на ознакомление с ними они попросили предоставить 20 дней.
В ответ на вопрос о том, претерпело ли изменение или дополнили ли предъявленное Давиду Санасаряну обвинение, Арсен Сардарян отметил:” Ничего существенного в этом плане нет”.
Напомним, что Давиду Санасаряну по части 1 статьи 308 (“Злоупотребление должностными полномочиями”) Уголовного кодекса Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.