Իմ եզրակացության վերաբերյալ երեկոյան հանդես կգամ հայտարարությամբ. Նիկոլ Փաշինյան 08/19/2019   16:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջով հայտնում է, որ Ամուլսարի հարցով իր եզրակացության վերաբերյալ երեկոյան հանդես կգա հայտարարությամբ։
«Այսօր առավոտվանից արդեն երեք քննարկում ենք արել Ամուլսարի հարցով: Լսել եմ բոլոր փաստարկներն ու հակափաստարկները։ Իմ եզրակացության վերաբերյալ երեկոյան հանդես կգամ հայտարարությամբ»,-գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Բաղրամյան 26-ում Ամուլսարի շահագործման վերաբերյալ հանդիպում է տեղի ունեցել, որին մասնակցել են Ջերմուկ համայնքի բնակիչներ, կրթական և առողջարանային հաստատությունների ներկայացուցիչներ, բնապահպաններ։ Քիչ առաջ էլ ավարտվեց վարչապետի հանդիպումը ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ, որի օրակարգում էր Ամուլսարի հանքի շահագործման հարցը։ Վարչապետը հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին։
16:47 19/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ այգին բացելիս այն ժողովրդինն էր, ինչպե՞ս եղավ, որ այս պահին իրենցը չէ. Նաիրա Զոհրաբյան
16:17 19/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանի հանձնարարությամբ արագ արձագանքման խումբ է մեկնել Ոստիկանության բաժին. իրականացվում է Ամուլսարի հանքի շահագործման դեմ բողոքի ակցիաների դիտարկում
15:41 19/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲաղրամյան պողոտայից բերման է ենթարկվել 6 անձ
15:38 19/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն Ամուլսարի հանքի հետ կապված քննարկում է անցկացրել
15:29 19/08/2019  |  Բնապահպանական իրավունքՎարչապետը խոստացավ՝ Ջերմուկում կհանդիպենք. Ջերմուկի համայնքի ղեկավար
14:26 19/08/2019  |  Բնապահպանական իրավունքՎարչապետն այս պահին հանքի շահագործումը դադարեցնելու հիմքեր չի տեսնում. Վ. Կարապետյան
12:24 19/08/2019  |  Բնապահպանական իրավունքՀանուն Ամուլսարի ակցիային միացավ նաև Սերգեյ Բագրատյանը
12:02 19/08/2019  |  Բնապահպանական իրավունքՋերմուկցիները Բաղրամյան 26-ի դիմաց են. քիչ անց կմեկնարկի վարչապետի հետ հանդիպումը

Пашинян выступит с заявлением по ситуации вокруг эксплуатации Амулсарского месторождения 08/19/2019   17:57  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вечером выступит с заявлением по поводу ситуации вокруг эксплуатации Амулсарского золотоносного месторождения.
"Сегодня с утра мы уже провели три обсуждения по вопросу Амулсара. Я выслушал все доводы и контраргументы. Вечером я выступлю с заявлением по поводу моего заключения", - написал Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
Сегодня, 19-го августа, премьер Армении Никол Пашинян созвал совещание по Амулсарскому месторождению. В обсуждении, которое проходило в резиденции президента на проспекте Баграмяна, приняли участие члены правительства РА, руководители заинтересованных ведомств, члены Совета старейшин Джермука, жители общин Горайк, Заритап, Джермук, представители образовательных и оздоровительных учреждений, экологи. Параллельно с этим перед зданием проходила акция против эксплуатации  Амулсарского месторождения.
После завершения встречи премьер обсудил вопрос с депутатами от парламентской фракции “Мой шаг”. При этом премьер отказался отвечать на вопросы журналистов.