Արմեն Գեւորգյանի գույքի կալանքի հարցով Դատախազության բողոքը մերժվեց 08/19/2019   12:41  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` Վերաքննիչ քրեական դատարանում այսօր որոշում կայացվեց մերժել Դատախազության բողոքը՝ Արմեն Գեւորգյանի գույքի վրա դրված կալանքի հարցով։
Նախագահող դատավոր Կարեն Մարդանյանը նշեց. «Քննության առնելով Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշման դեմ Գլխավոր դատախազության ՀԿԳ վարչության ավագ դատախազ Հայկ Պետրոսյանի վերաքննիչ բողոքը՝ որոշվեց այն մերժել եւ անփոփոխ թողնել Առաջին ատյանի դատարանի որոշումը»։
Նշենք, որ սույն որոշումը կարող է բողոքարկվել այն ստանալուց հետո՝ 15-օրյա ժամկետում։
Հիշեցնենք, որ հուլիս ամսին Դատախազությունը բողոքարկել էր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի` դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ կայացված դատական ակտը, ըստ որի` քննիչի կողմից Արմեն Գևորգյանի գույքի վրա կալանք դնելով` խախտվել է վերջինիս իրավունքը։ Այս որոշումը կայացնելով` դատարանը, սակայն, չէր պարտավորեցրել վերացնել խախտումը, քանի որ գործն արդեն ՀՔԾ վարույթում չէր։
Մանրամասները՝ քիչ անց
15:27 22/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ-ը վարույթ է ընդունել Արմեն Գեւորգյանի պաշտպանի բողոքը` նրան երկրից դուրս գալ չթողնելու վերաբերյալ
10:10 20/06/2019  |  ՄամուլԱրգելել են թռչել. Արմեն Գեւորգյանը երեկ ցանկացել է մեկնել Հայաստանից «Ժամանակ»
21:28 13/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՎճռաբեկ դատարանը վարույթ չի ընդունել Արմեն Գեւորգյանի խափանման միջոցի գործով բողոքները

Апелляционный суд Армении отклонил жалобу Прокуратуры по вопросу об аресте имущества Армена Геворкяна 08/19/2019   18:12  |  Криминальная хроника
Апелляционный уголовный суд сегодня постановил отклонить жалобу Прокуратуры по вопросу об аресте, наложенном на имущество бывшего вице-премьера Армении Армена Геворкяна, передает корреспондент "ФактИнфо".
Председательствующий судья Карен Марданян заявил, что суд, взяв на рассмотрение апелляционную жалобу старшего прокурора Управления по особо важным делам Генпрокуратуры Айка Петросяна против решения суда общей юрисдикции Еревана, постановил отклонить ее и оставить решение суда первой инстанции без изменений.
Отметим, что данное решение может быть обжаловано в 15-дневный срок после его получения.
Напомним, в июле Прокуратура обжаловала вынесенный под председательством судьи суда общей юрисдикции Еревана Анны Данибекян судебный акт, согласно которому в результате наложения следователем ареста на имущество Армена Геворкяна были нарушены права последнего. При вынесении данного решения суд, однако, не обязал устранить нарушение, поскольку дело уже не находилось в производстве Специальной следственной службы.