Հայաստանի գլխավոր մարտահրավերը շարունակում է մնալ Արցախյան հիմնահարցի շուրջ գոյություն ունեցող գործընթացները. ԱԽ քարտուղար 07/26/2019 12:22 | ԼՐԱՀՈՍ
Մշակել ենք ազգային անվտանգության նոր ռազմավարություն, որի իրականացման հենասյունն են լինելու ՀՀ զինված ուժերը։ Նրանց կատարելագործման և մարտունակության բարձրացման համար բազմակողմանի և բազմաշերտ քննարկումներ են ընթանում։ Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Վերջինս նկատեց՝ գործող ռազմավարությունն ընդունվել է 12 տարի առաջ, որից հետո տարածաշրջանում հիմնարար փոփոխություններ են տեղի ունեցել, ուստի անհրաժեշտություն կա մշակելու նոր ռազմավարություն. «Պատրաստ ենք ամենայն պատասխանատվությամբ ստանձնել այդ գործընթացը։ Ազգային անվտանգության նոր ռազմավարությունը դառնալու է փաստաթուղթ պետության անվտանգության քաղաքականության մշակման և իրականացման համար»,-ասաց Արմեն Գրիգորյանը։
Վերջինս ընդգծեց, որ Հայաստանի գլխավոր մարտահրավերը շարունակում է մնալ Արցախյան հիմնահարցի շուրջ գոյություն ունեցող գործընթացները.
«Անհրաժեշտություն ենք տեսնում ընդլայնել անվտանգության հայեցակարգը։ Մենք համոզված ենք, որ մեր հզորությունը գալիս է մեր դավանած գաղափարներից, երկրի առաջնորդներից և երկրի հեղինակությունից», - ավելացրեց ԱԽ քարտուղարը։

Секретарь Совбеза Армении заявил о необходимости расширения концепции безопасности 07/26/2019   12:46  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил, что они разрабатывают новую стратегию национальной безопасности, оплотом при реализации которой будут Вооруженные силы РА.
“Для их усовершенствования и повышения уровня тактической подготовленности проводятся многосторонние и многогранные обсуждения”, - сказал Григорян на встрече с журналистами в пятницу, 26-го июля.
Он отметил, что действующая стратегия была принята 12 лет назад.
“После этого в регионе произошли фундаментальные изменения, поэтому возникла необходимость в разработке новой стратегии. Мы готовы со всей ответственностью взять на себя эту функцию. Новая стратегия национальной безопасности станет документом для разработки и реализации политики безопасности государства”, - заявил Григорян.
Он подчеркнул, что главным стоящим перед Арменией вызовом по-прежнему остаются процессы, протекающие вокруг карабахской проблемы.
“Мы видим необходимость  в расширении концепции безопасности. Мы уверены, что наша мощь в исповедуемых нами идей, в лидерах страны и ее авторитете”, - добавил секретарь Совбеза.
16:23 16/07/2019  |  Лента новостейСекретарю Совбеза Армении поручили в течение года разработать и представить проект стратегии нацбезопасности
18:05 05/03/2019  |  Лента новостейПрезидент и секретарь Совбеза Армении обсудили вопросы безопасности