Հուրգադայում մնացած քաղաքացիներն իրենց խաբված և ստորացված են զգում (տեսանյութ) 07/26/2019   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուրգադա-Երեւան չվերթի չեղարկման պատճառով Հայաստան չեկած մոտ 100 ՀՀ քաղաքացիները դեռ Հուրգադայում են և հստակ ինֆորմացիա չունեն, թե երբ կվերադառնան Հայաստան:
‹‹Վերադառնալու հետ կապված հստակ նորություն այս պահին չկա, մենք ամեն պահի հյուպատոսի հետ խոսում ենք, ասում են մեկ ժամ հետո հստակ ինֆորմացիա կլինի: Հնարավոր է այսօր Երևանի ժամանակով ժամը 5-ին թռիչքը լինի, բայց դա հստակ չէ››,-‹‹Փաստինֆո››-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ քաղաքացի Վարդան Այվազյանը, ով Հուրգադա-Երեւան չվերթի չեղարկման պատճառով Հուրգադայում մնացած քաղաքացիներից մեկն է:
Նա պատմեց, որ տուրօպերատորը դիմել է հյուպատոսին՝ իրենց սննդով և գիշերակացով ապահովելու համար, սակայն հյուպատոսարանը մերժել է, և իրենք այս պահին տուրօպերատորի հաշվին են գտնվում հյուրանոցում:
‹‹Իհարկե, շատ զզվելի պայմաններ են, բայց փողոցում մնալուց ավելի լավ է: Ինտերնետ միայն սպասասրահում կա, և առավոտյան 6-ից սպասասրահում նստած ենք, որպեսզի ամեն վայրկյան ինֆորմացիա կարողանանք ստանալ››,-ասաց քաղաքացին ու նշեց, որ անգամ հանգստանալու հնարավորություն չկա, քանի որ, եթե գնան սենյակ, հետ կմնան տեղի ունեցող իրադարձություններից:
Մեր զրուցակիցն ասաց, որ Հուրգադայում մնացած քաղաքացիներն իրենց խաբված և ստորացված են զգում:
‹‹Եգիպտացիները շատ հյուրընկալ ու բարեհամբյուր են, բայց մեզ խաբված ու ստորացված ենք զգում, բարոյապես ընկճված ենք: Կվերադառնանք Հայաստան և համապատասխան դատական պրոցեսներ կսկսենք››,-ասաց Հուրգադայում մնացած քաղաքացիներից մեկը:
Արդեն նյութը պատրաստել էր, երբ ԱԳՆ-ն պաշտոնական հայտարարություն տարածեց, որ ուղևորներն այսօր՝ հուլիսի 26-ին՝ Եգիպտոսի ժամով 15․00, Հուրգադա-Երևան թիվ UJ 5600 չվերթով կմեկնեն Հայաստան։
10:35 05/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀուրգադայում վիրավորում ստացած ՀՀ քաղաքացին վերադարձել է Հայաստան
15:25 01/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀուրգադայում վիրավորում ստացած հայ կինը կտեղափոխվի Երևան
19:45 10/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀուրգադայում վիրավորում ստացած հայ կնոջ վիճակը բարելավվել է
12:44 18/07/2017  |  Միջազգային լրահոսՀուրգադայում զբոսաշրջիկների վրա հարձակման դեպքը չի ազդել Հայաստանից Եգիպտոս զբոսաշրջային հոսքի վրա
11:51 17/07/2017  |  Միջազգային լրահոսՀուրգադայում զբոսաշրջիկների վրա հարձակումից հետո ՀՀ ԱԳՆ-ն Եգիպտոս չայցելելու զգուշացում չի պատրաստում
17:27 15/07/2017  |  Միջազգային լրահոսՀուրգադայում զբոսաշրջիկների վրա հարձակված անձը գործել է ԻՊ կարգադրությամբ. Bild
15:55 15/07/2017  |  Միջազգային լրահոսԵգիպտոսի իշխանությունները փակել են Հուրգադայի այն լողափը, որտեղ հարձակում էր իրականացվել
14:14 15/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀուրգադայում տուժած երկու հայաստանցի կանանցից մեկը վերակենդանացման բաժանմունքում է
23:21 14/07/2017  |  Միջազգային լրահոսՀուրգադայում հանցագործին վնասազերծել են ՀՀ վիրավոր քաղաքացու օժանդակությամբ

Застрявшие в Хургаде армянские туристы чувствуют себя обманутыми и униженными(Видео) 07/26/2019   16:07  |  Лента новостей
Порядка 100 граждан Армении, которые застряли в Египте из-за отмены рейса Хургада-Ереван, все еще находятся на египетском курорте и не располагают четкой информацией о том, когда вернутся на родину.
“Четкой информации по поводу возвращения пока нет. Мы постоянно общаемся с консулом. Они заявили, что через час все станет ясно. Возможно, сегодня в пять часов по ереванскому времени будет вылет, но это пока не точно”, - заявил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” гражданин Армении Вардан Айвазян, который является одним из ста туристов, остающихся в Хургаде из-за отмены рейса.
Он рассказал, что туроператор обратился к консулу с просьбой обеспечить их едой и ночлегом, однако консульство отказало им в этом, и они в данный момент находятся в гостинице за счет туроператора.
“Конечно, очень отвратительные условия, но все же лучше, чем оставаться на улице. Интернет-связь есть только в фойе. Мы с шести утра сидим в фойе, чтобы в любую секунду получить информацию”, - сказал он.
Собеседник агентства заявил, что остающиеся в Хургаде граждане чувствуют себя обманутыми и униженными.
“Египтяне очень гостеприимны и доброжелательны, однако мы себя чувствуем обманутыми и униженными, мы морально подавлены”, - рассказал он, заявив о намерении инициировать судебный процесс после возвращения в Армению.
Материал уже был готов, когда Министерство иностранных дел Армении выступило с официальным заявлением, в котором сообщило, что находящиеся в Хургаде граждане Армении из-за отмены 25 июля авиарейса вернутся на родину сегодня, 26 июля. Согласно сообщению, самолет рейса  №UJ 5600 с гражданами Армении на борту должен вылететь из Хургады в Ереван в 15:00 по египетскому времени.