Զինծառայողի մահվան դեպքով ձերբակալվել է դիրքի ավագը 07/25/2019   10:53  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ժամկետային զինծառայող, շարքային Վ. Գալոյանի մահվան դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեկանա գործով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցանք կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է դիրքի ավագը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարութունյանից։ Նա նաև ավելացրել է, որ քրեական գործով շարունակվում է նախաքննությունը։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայաված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու հրազենային վիրավորում էր ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. Վ. Գալոյանը։
Ավելի ուշ Քննչական կոմիտեն մանրամասներ հրապարակեց զինծառայողի մահվան հանգամանքների վերաբերյալ։ Նախնական տվ յալների համաձայն՝ նա նախ փորձել է սպանել մարտական դիրքի ավագին, ապա ինքնասպան է եղել։

По делу о гибели военнослужащего в Арцахе задержан старший постовой 07/25/2019   11:23  |  Криминальная хроника
В рамках расследуемого вторым гарнизонным следственным отделом уголовного дела, возбужденного по факту смерти солдата-срочника, рядового Володи Галояна, задержан старший постовой. Его задержали по подозрению в совершении деяния, предусмотренного частью 2 статьи 358.1 УК РА. Об этом “ФактИнфо” стало известно из записи и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наиры Арутюнян в Facebook.
“Предварительное следствие по уголовному делу продолжается”, - сообщила она.
Напомним, в ночь с 23-го на 24-ое июля на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на южном направлении, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны В. Галоян 2000 года рождения"
Позже Следственный комитет сообщил подробности гибели военнослужащего. По предварительным данным, он сначала пытался убить старшего постового, а затем покончил с собой.