27-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել մորը սպանելու համար 07/22/2019 11:03 | Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 19-ին Նոր Արեշի տներից մեկում կատարված դանակահարության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով 27-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից։
Վերջինս հայտնեց, որ մեղադրանքն առաջադրվել է 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձը. «Երիտասարդի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը»,- նշեց Հարությունյանը։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն հայտել էր, որ 27-ամյա տղան դանակի հարվածներ է հասցրել հորն ու մորը, այնուհետև՝ վնասել ինքն իրեն։ Նրա հասցրած դանակի հարվածների հետևանքով մայրը մահացել է, իսկ հայրը տեղափոխվել է Էրեբունի բժշկական կենտրոն։
Ոստիկանության հաղորդմամբ՝ հուլիսի 19-ին՝ ժամը 03։30-ի սահմաններում, ԱԻՆ «911» ծառայություն է զանգահարել Նոր Արեշի 16-րդ փողոցի մի բնակիչ և հայտնել, թե տղան հոգեկան հիվանդ է. դանակը վերցրել և մտել է սենյակ, ու վախենում է, որ իրեն կվնասի։
Ավելի ուշ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքեր» ախտորոշմամբ շտապօգնության խումբը բուժօգնության է տեղափոխել Նոր Արեշի 16-րդ փողոցի բնակիչ, 59-ամյա մի տղամարդու: Նա հայտնել է, որ տանը տեղի է ունեցել դանակահարություն:
Եվս հինգ րոպե անց նույն բժշկական կենտրոնից նոր հաղորդում է ստացվել. «կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքեր» ախտորոշմամբ, նույն հասցեից, իրենց մոտ է տեղափոխվել 61-ամյա կնոջ դիակ:
Ոստիկանության Էրեբունու բաժնից մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ տղան խոհանոցային դանակով հարվածել և մարմնական վնասվածքներ է պատճառել մորն ու հորը, հետո վնասել է ինքն իրեն և դիմել փախուստի: Ոստիկաններին հաջողվել է դեպքի վայրին հարակից տարածքում հայտնաբերել տղային և ժամը 04.55-ին նրան տեղափոխել հիվանդանոց, որտեղ ախտորոշվել են «պարանոցի կտրած-ծակած վերքեր։

Напавшему на родителей с ножом жителю Еревана предъявлено обвинение 07/22/2019   11:25  |  Криминальная хроника
27-летнему мужчине предъявлено обвинение по уголовному делу о поножовщине в одном из домов в ереванском квартале Нор Ареш. Об этом “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она уточнила, что ему инкриминируют пункт 1 части 2 статьи 34-104(“Покушение на убийство двух и более лиц”) Уголовного кодекса Армении.
“В отношении молодого человека избрана мера пресечения в виде заключения под стражу”, - сообщила она.
Как сообщало ранее “Фактинфо”, 27-летний парень ударил ножом отца и мать, а затем нанес увечья себе.  От полученных ранений женщина скончалась, а его отец был госпитализирован в медцентр “Эребуни”.
Как сообщала пресс-служба Полиции Армении, 19-го июля, около 03։30, в службу "911" позвонил человек, проживающий на 16-ой улице в квартале Нор Ареш, и рассказал, что молодой человек – душевнобольной; он взял нож, зашел в комнату и боится, что нанесет себе увечья.
Позже из медцентра “Эребуни” поступила  информация о том, что бригада “Скорой помощи” доставила к ним 59-летнего жителя квартала Нор Ареш, у которого диагностировали  колото-резаные раны в области грудной клетки. Он сообщил, что у них дома произошла поножовщина.
Спустя пять минут из той же клиники поступило сообщение о том, что к ним доставлено тело 61-летней женщины с колото-резаными ранами в области грудной клетки.
Прибывшая оперативная группа выяснила, что парень ударил кухонным ножом мать и отца, а затем нанес себе увечья и сбежал. Полиции удалось отыскать его на прилегающей к месту происшествия территории. В 04:55 он был доставлен в больницы, где у него диагностировали колото-резаные раны шеи.