Սիսիանում տեղի ունեցած պայթյունը որակվել է որպես սպանություն 07/19/2019   14:30  |  Արտակարգ պատահարներ
Այսօր , ժամը 07:50-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ ժամը 07:05-ի սահմաններում Սիսիան քաղաքի Կամոյի փողոցի տներից մեկի բակում տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչի հետևանքով Վ.Հ.-ն (ծնված 1945 թ.) տեղում մահացել է:
Դեպքի վերաբերյալ տեղեկատվություն է տարածել ՀՀ քննչական կոմիտեն՝ կատարվածը որակելով որպես սպանություն։
«Սիսիանում 2019 թվականի հուլիսի 18-ին անհայտ անձը ապօրինաբար մեկ ուրիշին կյանքից զրկելու դիտավորությամբ շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, ռազմամթերք հանդիսացող պայթուցիկ սարքը ձգալարի միջոցով բերելով մարտական դիրքի՝ տեղադրել է Սիսիան քաղաքի Կամոյի փողոցի տներից մեկի անասնագոմի հարակից միջանցքի մետաղական դռան բռնակի դրսի հատվածին, որի արդյունքում տարածքի սեփանակատերը՝ Սիսիան քաղաքի 1945 թվականին ծնված բնակիչը, ժամը 05:40-ի սահմաններում անասուններին դուրս թողնելու նպատակով բացել է հիշյալ դուռը և առաջացած պայթյունից ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական, դատավարական, օպերատիվ հետախուզական միջոցառումները, դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ»,- նշում է ՔԿ-ն:
12:20 12/07/2019  |  Արտակարգ պատահարներՊայթյուն Ջրվեժ գյուղում. կա զոհ
13:36 07/07/2019  |  Արտակարգ պատահարներՀամացանցում հայտնվել է Դոնի Ռոստովում KFC-ի պայթյունի տեսանյութը
11:40 06/07/2019  |  Արտակարգ պատահարներԳեղանիստ գյուղում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով 41-ամյա տղամարդը մահացել է
20:38 05/07/2019  |  Արտակարգ պատահարներՊայթյուն Մոսկվայում առևտրի կենտրոնի մոտ.կան տուժածներ (տեսանյութ)
17:30 27/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՏեխսպասարկման կետում պայթունից տուժածների վիճակը ծանր է
13:51 27/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱրգավանդ-Ազատաշեն ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկումով

Взрыв прогремел в одном из домов в городе Сисиане: один человек погиб 07/19/2019   14:35  |  Чрезвычайное просшествие
Взрыв прогремел в одном из домов на улице Камо в городе Сисиане Сюникской области Армении.Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.  Сигнал о прошествии поступил в службу  «911» 19-го июня в 07:50.
В результате взрыва погиб В.Г. 1945 года рождения.
Информацию об инциденте распространил также Следственный комитет, квалифицировав случившееся как убийство.
Сообщается, что 18-го июля 2019 года в городе Сисиане неизвестный привел взрывное устройство в боевое положение и прикрепил его к наружной части ручки металлической двери тамбура хлева при одном из домов, расположенных на улице Камо в городе Сисиане. Владелец данной территории, житель Сисиана 1945 года рождения, около 05:40 открыл эту дверь, чтобы выпустить наружу скот. Прогремел взрыв, в результате которого мужчина от полученных травм скончался.
По факту возбуждено уголовное дело по пункту 6 части 2 статьи 104(“Убийство, совершенное способом, опасным для жизни многих людей) и части 1 статьи 235(“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК Армении.
Предпринимаются необходимые следственные, процессуальные, оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента, обнаружение предполагаемого преступника”, - отмечается в сообщении СК.