Զինվորական ծառայությունն ամենաինտելեկտուալ մասնագիտություններից մեկն է. Փաշինյան(տեսանյութ) 07/19/2019   14:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է պաշտպանության նախարարության ուսումնական զորամաս:
Նա իր ելույթում շնորհավոր է կուրսանտներին հայրենիքին ծառայության անցնելու կապակցությամբ:
‹‹Ուզում եմ այս առիթն օգտագործել գծագրելու համար այն բովանդակությունը, որը պիտի գործնականում նշանակի լավ ծառայել հայրենիքին: Ուզում եմ բոլորի ուշադրությունը հրավիրել այն փաստի վրա, որ զինվորական ծառայությունն ամենաինտելեկտուալ մասնագիտություններից մեկն է››,-ասել է Փաշինյանը:
Նա ընդգծել է, որ զինվորի ծառայության ժամկետն ինչ-որ առումով նաև ուսումնառության ժամկետ է և զինվորն այդ ընթացքում ինչ-որ բաներ է սովորում:
‹‹Մեր կառավարության կարևոր առաջնահերթություններից մեկն այն է, որ զինվորի ուսումնառության շրջանը մաքսիմալ արդյունավետ օգտագործենք, որպեսզի զինվորը բանակից զորացրվելիս լինի շատ ավելի բարձր ինտելեկտուալ մակարդակում, քան մինչ այդ էր››,-ասել է ՀՀ վարչապետը:
10:41 18/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱպօրինի ծառահատումները կասեցնելու ենք ամենայն վճռականությամբ. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)

Пашинян: Армянская армия – это то основное место, где граждан учат искусству побеждать 07/19/2019   16:19  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня посетил учебную воинскую часть в Армавирской области.
“Хочу обратить внимание всех на тот факт, что воинская служба – это одна из самых интеллектуальных сфер”, - сказал Пашинян в своем выступлении.
Он подчеркнул, что срок службы в армии это в каком смысле и учебный период для военнослужащего.
По его словам, одним из важных приоритетов правительства является максимально эффективное использование учебного периода для повышения интеллектуального уровня военнослужащих.
"Армянская армия должна быть самой боеспособной и интеллектуальной армией в регионе", - подчеркнул Пашинян.
Он считает, что Армянская армия – это то основное место, где граждан учат искусству побеждать.
Он призвал солдат не упустить эту возможность для получения новых знаний, воспитать в себе стратегическое и тактическое мышление.