Ընդլայնված խորհրդակցություն Տիգրանակերտում 07/19/2019 14:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին Տիգրանակերտում անց է կացրել ընդլայնված խորհրդակցություն՝ գյուղատնտեսության զարգացմանը եւ ոլորտում առկա խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցերի շուրջ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարարը, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը, համապատասխան գերատեսչությունների, շրջվարչակազմերի ղեկավարները:
Իր եզրափակիչ ելույթում երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ այն պահանջում է նպատակաուղղված եւ համակարգված աշխատանք թե կենտրոնական, թե շրջանային եւ թե տեղական կառավարման օղակների պատասխանատուների կողմից:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմերի ղեկավարներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел расширенное совещание в Тигранакерте 07/19/2019   14:25  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 18 июля в Тигранакерте провел расширенное совещание по вопросам развития сельского хозяйства и решения существующих в сфере проблем.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, с докладами выступили министр сельского хозяйства, директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, руководители соответствующих ведомств и районных администраций.
Подытоживая совещание, глава государства дал поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов, подчеркнув, что требуется целенаправленная и скоординированная работа ответственных сотрудников как центральных, так и районных и местных управленческих звеньев.
В совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, члены правительства, руководители райадминистраций, другие должностные лица.