Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը դիմել է Վարչական դատարան 07/17/2019 13:53 | Վարչական իրավունք
Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը դիմել է Վարչական դատարան՝ պահանջելով մասնակի անվավեր ճանաչել Նոր Գեղի համայնքի ավագանու 2015 թվականի մարտի 24-ի որոշումը՝ 131-148 կետերի մասերով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ «Դատալեքս» դատական-տեղեկատվական համակարգից: Ըստ հիշյալ կետերի՝ համայնքի մի շարք փողոցներ անվանվել են նախկին համայնքապետ Ֆրոնտիկ Թևոսյանի անունով:
Նշենք, որ հայցադիմումը դատարան է ստացվել հուլիսի 8-ին եւ մակագրվել է դատավոր Արթուր Ծատուրյանին: Գործով դատական նիստ դեռեւս չի կայացել։
Հիշեցնենք, որ Թեւոսյանը հրաժարական էր ներկայացրել 2018 թվականի օգոստոսի 31-ին։ Փողոցները նրա անունով անվանափոխելու որոշումն ավագանին ընդունել էր 11 կողմ, 0 դեմ եւ 0 ձեռնպահ ձայներով:

Губернатор Котайка обратился в суд из-за нескольких улиц, названных в честь экс-главы села Нор Гехи 07/17/2019   14:14  |  Административное право
Губернатор Котайкской области Романос Петросян обратился в Административный суд Армении с требованием аннулировать решение Совета старейшин села Нор Гехи от 24 марта 2015 года по частям 131-148. Об этом “ФактИнфо” стало известно из сообщения на портале судебной информационной системы “Даталекс”.
Согласно вышеупомянутым пунктам, ряд улиц общины носят имя бывшего главы сельской администрации Фронтика Тевосяна.
Отметим, что исковое заявление поступило в суд 8-го июля и завизировано на имя судьи Артура Цатуряна. Слушания по делу пока не состоялись.
Напомним, что Тевосян подал в отставку 31-го августа 2018 года. Решение о переименовании улиц в честь него Совет старейшин принял 11 голосами “за” при ноль “против”.