Նախարարը Վենետիկի հանձնաժողովին խնդրել է կարծիք ներկայացնել դատական օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծի վերաբերյալ 07/17/2019 12:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Վենետիկի հանձնաժողովը Հայաստանում դատական բարեփոխումների վերաբերյալ կարծիք կներկայացնի, երբ պատրաստ կլինեն ՀՀ դատական օրենսգրքի փոփոխությունները:
Այս մասին հանձնաժողովը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ, մասնավորապես ասվում է.
‹‹Հայաստանի իշխանությունների եւ Վենետիկի հանձնաժողովի միջեւ արդյունավետ համագործակցության շրջանակներում, մասնավորապես, իրականացվող դատական բարեփոխումների ոլորտում, 2019 թվականի հուլիսի 2-ին արդարադատության նախարարի եւ նախագահ Բուքիքիոյի հանդիպումից հետո նախարարը հայտարարել է , որ կխնդրի Հանձնաժողովը կարծիք տա Եվրոպայի խորհրդի խորհրդատվությամբ մշակվող Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծի վերաբերյալ, երբ դրանք պատրաստ կլինեն»:

Венецианская комиссия выступила с заявлением по поводу судебной реформы в Армении 07/17/2019   12:30  |  Лента новостей
Венецианская комиссия (Европейская комиссия за демократию через право) представит заключение, когда будет готов проект поправок в Судебный кодекс Армении.
“В рамках плодотворного сотрудничества между властями Армении и Венецианской комиссией, в частности, в связи с проводимой судебной реформой, после встречи министра юстиции и президента ВК Джанни Букиккио 2 июля 2019 года министр заявил, что как только будет готов проект поправок в Судебный Кодекс, разрабатываемый в настоящее время при консультации с Советом Европы, он запросит заключение Комиссии по этому проекту", - говорится в заявлении Венецианской комиссии.