Մեկնարկեց ընդդեմ «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության գործով դատական նիստը 07/17/2019 10:30 | Քաղաքացիական իրավունք
«Փաստինֆո»-ի փոխանցմամբ՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում քիչ առաջ մեկնարկել է «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության դեմ հարուցված դատական երկրորդ նիստը։
«Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության նախկին 25 աշխատակիցներն ընդդեմ ընկերության հայցադիմում են ներկայացրել` պահանջելով անվավեր ճանաչել աշխատանքից ազատելու մասին հրամանները, վերականգնել նախկին աշխատանքին և հարկադիր պարապուրդի ամբողջ ժամանակահատվածի համար բռնագանձել միջին աշխատավարձ։
Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ին «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության աշխատակիցները բողոքի ակցիա էին իրականացրել, որից օրեր անց` մարտի 5-ին, արգելափակվել են աշխատակիցների էլեկտրոնային անցագրերը և վերջիններս աշխատակիցների խոսքով անհիմն հեռացվել են աշխատանքից։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ընկերության նախկին տնօրեն, աշխատակիցների փաստաբան Արամ Ղլեչյանն ընդգծեց` այսօր վկայությամբ հանդես կգա այն աշխատակիցը, ում զեկուցագրի հիման վրա էլ «Սեքյուրիթի դրիմ»-ի նորանշանակ տնօրենն աշխատանքից հեռացրել է 25 աշխատակցի.
«Խախտումների արձանագրման վարչության պետ Արսեն Ղազարյանը զեկուցագիր է ներկայացրել, որտեղ նշել է, թե մարտի 1-ին և դրան հաջորդող աշխատանքային օրերին աշխատակիցներն աշխատանքի չեն ներկայացել, սակայն մարտի 1-ին նրանց բողոքի ակցիան տևել է ընդամենը երկու ժամ»,- նշեց փաստաբանը։

В Ереване проходят слушания по иску против компании “Секьюрити дрим” 07/17/2019   10:49  |  Гражданское право
В суде общей юрисдикции Ереване немногим ранее началось второе судебное заседание по делу в отношении компании “Секьюрити дрим”, передает корреспондент “Фактинфо”.
25 бывших сотрудников “Секьюрити дрим” подали иск против компании, требуя признать недействительным приказы об увольнении, восстановления на работе и взыскаия среднего заработка за все время вынужденного простоя.
Напомним, что 1-го марта сотрудники компании “Секьюрити дрим” провели акцию протеста. Спустя несколько дней после акции, 5 марта, сотрудникам заблокировали электронные пропуска. Последних, по словам, сотрудников, уволили без объяснения причин.
Бывший директор компании, адвокат сотрудников Арам Глечян в беседе с “ФактИнфо” подчеркнул, что сегодня показания даст сотрудник, на основании докладной записки которого новоназначенный директор “Секьюрити дрим” уволил 25 работников.
“Начальник управления по регистрации нарушений Арман Казарян  представил докладную записку, в которой указал, что 1-го марта и в последующие за этим рабочие дни сотрудники не явились на работу, но их акция протеста  1-го марта длилась всего 2 часа”, - рассказал адвокат.