Աբովյանում՝ դպրոցի բակում, 34-ամյա տղամարդ է սպանվել 07/16/2019   09:47  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի շրջանակներում բացահայտվել է 34-ամյա տղամարդու սպանության դեպքը: Մեկ անձ ձերբակալվել է:
Նախնական տվյալներով՝ 2019 թվականի հուլիսի 15-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, ոստիկանության Կոտայքի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Աբովյան քաղաքի Թիվ 7 դպրոցի շենքի բակում տղամարդու դի կա:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբ: Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է մահացածի ինքնությունը, ով Աբովյան քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 1985 թվականին:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Կազմվել է քննչական խումբ, մշակվել քննչական պլան:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ հայտնաբերվել են 1 պարկուճ, դանակ, արնանման հետքեր, վերցվել նմուշներ:
Առգրավվել են դեպքի պահին տուժողի հագին եղած հագուստները, որոնց վրա առկա են եղել արնանման հետքեր: Կատարվել է դիակի զննություն:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 34-ամյա տղամարդուն կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածնքեր է պատճառել նույն քաղաքի՝ 1986 թվականին ծնված բնակիչը: Վերջինս ձերբակալվել է:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են փորձաքննություններ:
23:11 12/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվել են Ռուսաստանում ոստիկանների գնդակահարման մանրամասները
09:49 12/07/2019  |  ՄամուլԲերման ենթարկված քրեական հեղինակությունները՝ Անդիկի սպանության մասին. «Ժողովուրդ»
16:10 10/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴիլիջանում կատարված սպանությունը բացահայտվեց (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
14:49 10/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴիլիջանում սպանվել 26-ամյա երիտասարդ. կասկածյալը նույն մարզի բնակիչ է
11:30 04/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Օրենքով գող» Մասիվցի Անդիկի դին հիվանդանոց է տեղափոխել վերջինիս հարևանը (տեսանյութ)
14:51 03/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՕրենքով գող Անդիկի վրա կրակելու պահը. բացառիկ տեսանյութ Lurer. com
10:26 03/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանված «օրենքով գող»-ը հրազենային 4 վնասվածք է ստացել. նոր մանրամասներ

Молодого мужчину нашли убитым во дворе школы в Абовяне 07/16/2019   10:30  |  Криминальная хроника
В рамках уголовного дела, расследуемого следственным отделом следственного управления СК Армении по Котайкской области, раскрыто убийство 34-летнего мужчины. Один человек задержан. Об этом сообщает пресс-служба Следствненог комитета Армении.
По предварительным данным, 15-го июня 2019 года, около 23:00, в котайкский отдел Полиции поступило сообщение о том, что во дворе школы №7 в городе Абовяне обнаружен труп мужчины.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. В результате предпринятых неотложных следственных действий и оперативно-розыскных мероприятий была установлена личность покойного: им оказался житель Абовяна 1985 года рождения.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 и части 1 статьи 235 УК Армении. Была сформирована следственная группа, проработан план следственных действий.
"Произведен осмотр места происшествия, в ходе которого были обнаружены одна гильза, нож, следы, похожие на кровь, а также взяты образцы.Изъята одежда, которая была на потерпевшем в момент инцидента. На ней обнаружены следы, похожие на кровь. Произведен осмотр трупа", - говорится в сообщении.
Следствие установило, что 34-летнему мужчину несовместимые с жизнью ранения нанес 33-летний житель того же города. Он задержан.
Для выяснения обстоятельств, имеющих сущ4ественное значение для уголовного дела, назначены экспертизы. Предварительное следствие продолжается.