Միհրան Պողոսյանի պաշտոնավարման տարիներին ԴԱՀԿ-ում նոր չարաշահումներ են բացահայտվել. ՊՎԾ 07/16/2019   15:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը մշտադիտարկում է իրականացրել ՀՀ արդարադատության նախարարության հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության կողմից 2013-2018 թվականների ընթացքում վառելիքի ձեռքբերման և օգտագործման գործընթացների նկատմամբ: Նշենք, որ 2008-2017թթ. ԴԱՀԿ պետ է եղել ներկայումս հետախուզման մեջ գտնվող Միհրան Պողոսյանը։
Արդյունքում պարզվել է, որ Հարկադիր կատարման ծառայությունը, նախնական գնահատականներով, նշված ժամանակահատվածում իր կարիքներից չբխող շուրջ 143.9 մլն դրամի վառելիք է ձեռք բերել՝ չհիմնավորելով դրա հետագա ծախսը:
Մշտադիտարկման արդյունքում կազմված տեղեկանքը և կից նյութերը տրամադրվել են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությանը։ Տեղեկանքով վերհանված հանգամանքները ստուգելու նպատակով՝ տրամադրված փաստաթղթերը կցվել են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում Հարկադիր կատարման ծառայության աշխատակիցների կողմից պաշտոնեական չարաշահումներ կատարելու վերաբերյալ քննվող քրեական գործին։
12:57 11/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊՎԾ-ն կստուգի ծառայողական ավտոմեքենաների նպատակային լինելու հարցը
15:27 09/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊՎԾ-ն ներկայացրել է ջրօգտագործողների ընկերություններում ուսումնասիրությունների արդյունքները
16:59 05/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿեցցե ազատ, անկախ, իրավահենք ու ժողովրդավար Հայաստանը. Դավիթ Սանասարյան
09:46 27/06/2019  |  Մամուլ«Չեմ կարող մեկնաբանել». Դավիթ Ադյանը՝ եղբոր հետ կապված քրեական գործի և ԱԱԾ-ի հետ գործարքի մասին. «Ժողովուրդ»
15:04 18/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊՎԾ-ն խախտումներ է արձանագրել Քրեակատարողական ծառայությունում. ուսումնասիրություններն ուղարկվել են Դատախազություն
18:08 17/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԵՊԲՀ գործը ուղարկվեց ԱԱԾ
11:03 17/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊՎԾ-ն սկսել է նոր ուսումնասիրություններ՝ ՀՀ ոստիկանությունում
18:17 12/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊՎԾ-ի կոչը` Բժշկական համալսարանին
10:03 11/06/2019  |  ՄամուլԲժշկական համալսարանի ստուգումներում ՊՎԾ-ն թիրախավորել էր Արմեն Աշոտյանին. «Հրապարակ»

ГКС Армении сообщила о новых злоупотреблениях в СПИСА при Мигране Погосяне 07/16/2019   17:56  |  Лента новостей
Новые злоупотребления выявлены в Службе принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Министерства юстиции Армении. Об этом сообщает пресс-служба Государственной контрольной службы.
ГКС провела мониторинг процесса приобретения и использования топлива со стороны СПИСА в 2013-2018 годах. В 2008-2017 годах начальником СПИСА был Мигран Погосян, находящийся в настоящее время в розыске.
По итогам проверок выяснилось, что за указанный период СПИСА, по предварительным оценкам, приобрела топливо примерно на 143.9 млн. драмов, что не исходило из нужд Службы. При этом СПИСА не обосновала дальнейшие расходы топлива.
Составленная по итогам мониторинга справка и прилагаемые к ней материалы направлены в Специальную следственную службу Армении.
Предоставленные для проверки указанных в  справке обстоятельств документы приобщены  к уголовному делу о совершении  сотрудниками СПИСА злоупотреблений должностными полномочиями, которое расследует ССС.