Նախշուն Տավարացյանի լիազորությունների դադարեցման պահանջով ԲԴԽ նիստ է գումարվելու. Բեքմեզյան 07/16/2019 12:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Ցանկանում եմ հայտնել, որ ես և իմ գործընկերներ Հայկ Հովհաննիսյանն ու Լիպարիտ Մելիքջանյանը հրավիրել ենք Բարձրագույն դատական խորհրդի նիստ 2019թ. հուլիսի 18-ին ժամը 11։30, խորհրդի անդամ Նախշուն Տավարացյանի լիազորությունների դադարեցման պահանջով (նիստի հրավիրման պահանջը ստորև)։
Այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է ԲԴԽ անդամ Գրիգոր Բեքմեզյանը: «Հայտնում եմ, որ համաձայն Դատական օրենսգրքի Խորհուրդը գործելու է որպես դատարան, ուստի նիստը անցկացվելու է դռնբաց, քանի դեռ միջնորդություն չի ներկայացվել այն դռնփակ անելու համար», - ասված է նրա գրառման մեջ։

Высший судебный совет Армении созовет заседание по требованию о прекращении полномочий Нахшун Таварацян 07/16/2019   14:02  |  Лента новостей
Члены Высшего судебного совета(ВСС) Армении созовали заседание  ВСС с требованием о прекращении полномочий члена Советта Нахшун Таварацян. Об этом сообщил член Высшего судебного совета Армении Григор Бекмезян.
“Хочу сообщить, что я и мои коллеги Айк Ованнисян и Липарит Меликджанян созвали заседание Высшего судебного совета с требованием о прекращении полномочий члена Совета Нахшун Таварацян”, - написал он на своей стрнаице в соцсети Facebook.
Он сообщил, что заседание назначено на 11:30 18 июля.
“Сообщаю, что в соответствии с Судебным кодексом Совет будет действовать как суд, поэтому заседание пройдет в открытом режиме, пока не подано ходатайства о его проведении за закрытыми дверями”, - написал Бекмезян.