Երեւանում 33-ամյա տղամարդ է դանակահարվել. նա հիվանդանոցում մահացել է 07/15/2019   12:40  |  Քրեական խրոնիկոն
Երեւանում 33-ամյա տղամարդ է դանակահարվել։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
Նշենք, որ տղամարդը հիվանդանոց էր տեղափոխվել երեկ երեկոյան՝ ժ. 23։00-ի սահմաններում կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերք ախտորոշմամբ, սակայն լուսաբացին գիտակցության չգալով՝ նա մահացել է։
Հարությունյանի փոխանցմամբ՝ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 34-104-րդ հոդվածի, այն է՝ սպանության փորձի հատկանիշներով. «Քննություն է տարվում տղամարդուն ծանր մարմնական վնասվածքներ պատճառելու հանգամանքները պարզելու համար»,-ասաց Նաիրա Հարությունյանը։
Նշենք, որ քրեական գործով կասկածյալ այս պահին դեռ չկա։
23:47 08/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՏղան բենզին է լցրել իր հարսնացուի վրա և հրկիզել է նրան անցորդների աչքերի առաջ (տեսանյութ)
14:10 17/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԼուսահովիտի գյուղապետի ոտքն անդամահատել են
12:00 15/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակել են Լուսահովիտ գյուղի գյուղապետի վրա. վիճակը ծանր է
11:07 31/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության փորձ՝ նախկին կնոջ և նրա ընտանիքի անդամների նկատմամբ
17:22 21/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության փորձ` «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում
13:05 11/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտել են Շենավանում տեղի ունեցած սպանության փորձի դեպքը. մեկ անձ ձերբակալվել է
19:38 05/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության փորձ Մալաթիայում․ ոստիկանները կասկածյալին բերման են ենթարկել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
10:26 30/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության փորձ Երևանում. երկու մարդ հրազենային վնասվածք է ստացել

Поножовщина произошла в Ереване:33-летний мужчина скончался в больнице 07/15/2019   14:48  |  Криминальная хроника
Поножовщина произошла  накануне, 14 июля, в Ереване. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Отметим, что пострадавший в результате поножовщины 33-летний мужчина с колото-резаными ранами в области грудной клетки был госпитализирован примерно в 23:00 в больницу, но на рассвете скончался, не приходя в сознание.
Как сообщила Арутюнян, по данному факту возбуждено уголовное дело по статье 34-104(“Покушение на убийство”) Уголовного кодекса Армении.
“Ведется расследование для установления обстоятельств нанесения мужчине тяжких телесных повреждений”, - сказала Наира Арутюнян.