Հայտնաբերվել են պոռնկությամբ զբաղվելու մեջ կասկածվող կանայք (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) 07/11/2019 13:56 | Քրեական խրոնիկոն
Մարմնավաճառության դեմ պայքարի շրջանակներում ոստիկանությունը պարբերաբար շրջայցեր է իրականացնում մարմնավաճառների հնարավոր հավաքատեղիներում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Հուլիսի 10-ին ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի և Երևան քաղաքի վարչության, պարեկապահակետային ծառայության գնդի ծառայողները իրականացրին միջոցառում, ինչի ընթացքում հայտնաբերվեցին պոռնկությամբ զբաղվելու մեջ կասկածվող 9 կանայք:
Միջոցառման նպատակն է՝ արգելել մարմնավաճառներին ստեղծել հավաքատեղիներ, քանի որ խախտվում է հասարակական կարգը, բացի այդ՝ նրանք անհարգալից վերաբերմունք են դրսևորում և անհարմարություններ պատճառում հարակից շենքերի բնակիչներին: Այս խնդրի հետ կապված ոստիկանությունում քաղաքացիներից ստացվում են բազմաթիվ ահազանգեր:

Рейд по "ночным бабочкам": Полиция доставила в отделение 9 женщин, подозреваемых в занятии проституцией(ВИДЕО) 07/11/2019   14:32  |  Криминальная хроника
Сотрудники патрульно-постовой службы Полиции Армении 10-го июля  в рамках  проведенного мероприятия  выявила девять женщин, подозреваемых в занятии проституцией. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Полиция периодически проводит рейды по местам возможного сбора проституток.
Отмечается, что цель проведения мероприятия – не допустить появления мест сбора, которым нарушается общественный порядок. Кроме того, они ведут себя неуважительно по отношению к жильцам близлежащих домов и причиняют им неудобства.
“В этой связи от граждан поступают многочисленные звонки. Мероприятия будут носить продолжительный характер”, - отмечается в сообщении.