Զոդի կամրջի վթարից տուժած երիտասարդ աղջիկը մահացել է 07/11/2019 10:23 | ԼՐԱՀՈՍ
Երեւան-Երասխ ճանապարհին հուլիսի 6-ին տեղի ունեցած ողբերգական վթարից տուժած երիտասարդ աղջիկը երեկ երեկոյան մահացել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների հանրապետական գիտական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ, այրվածքաբան Կարինե Բաբայանը։
Նշենք, որ տուժածը 20-ամյա Ծաղիկ Համբարձումյանն է՝ Երասխ գյուղից։
Կարնե Բաբայանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ աղջիկն ուներ շնչառական ուղիների բավականին խորը՝ 4-րդ աստիճանի այրվածքներ, որոնք կյանքի հետ անհամատեղելի էին։ Նա ավելի վաղ վիրահատվել էր։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 6-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 54-րդ կիլոմետրի հատվածում՝ Արարատի մարզի Արարատ քաղաքի ՈԿՖ Բանավանի կամրջի վրա, միմյանց են բախվել «ԳԱԶԵԼ», «Տոյոտա Հիլուքս» և «ՎԱԶ 21063» մակնիշի ավտոմեքենաները, որի արդյունքում հրդեհ է բռնկվել «ԳԱԶԵԼ» մակնիշի ավտոմեքենայում, այնուհետև հրդեհը տարածվել է «Տոյոտա Հիլուքս» մակնիշի և «ՎԱԶ 21063» մակնիշի ավտոմեքենաներում, ինչի հետևանքով ստացած այրվածքներից «ԳԱԶԵԼ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և վերջինիս 5 ուղևորները տեղում մահացել են, «ԳԱԶԵԼ»-ում գտնվող մյուս ուղևորները, ինչպես նաև «Տոյոտա Հիլուքս» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևորները՝ ընդհանուր թվով 13 մարդ, մարմնական տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել բժշկական կենտրոններ:

Пострадавшая в ДТП на Зодском мосту молодая девушка скончалась в больнице 07/11/2019 10:40 | Лента новостей
Молодая девушка, пострадавшая в трагическом ДТП, произошедшем на трассе Ереван-Ерасх 6 июля, вчера вечером скончалась в больнице. Об этом “ФактИнфо” сообщила заведующая реанимационным отделением Республиканского научного центра радиационной медицины и ожогов Карине Бабаян.
Отметим, что пострадавшей была 20-летняя Цахик Амбарцумян из села Ерасх.
Карине Бабаян также отметила, что девушка получила глубокие ожоги дыхательных путей 4-ой степени тяжести, которые несовместимы с жизнью.
Днем 6 июля на 54-ом километре автотрассы Ереван-Мегри, на мосту Банаван в городе Арарат, столкнулись автомобили марок Газель” “Toyota Hilux” и “ВАЗ-21063”.
В результате аварии в микроавтобусе “Газель” произошло возгорание, после чего огонь перекинулся на “Toйоту” и “ВАЗ-21063”. От полученных ожогов водитель “Газели” и пятеро пассажиров скончались на месте. Остальные пассажиры, находившиеся в микроавтобусе, а также водитель автомобиля марки “Toyota Hilux” и пассажиры(в общей сложности 13 человек) с травмами были госпитализированы в медцентры.