ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի հատուկ նշանակության գործողությունների հրամանատարության ղեկավարին 07/11/2019 15:07 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը երեկ ընդունել է աշխատանքային այցով հուլիսի 9-ից 10-ը Հայաստան այցելած ՆԱՏՕ-ի հատուկ նշանակության գործողությունների հրամանատարության ղեկավար, փոխծովակալ Քոլին Քիլրեինին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը, ինչպես նաև հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ուսումնավարժական և փորձի փոխանակման ոլորտում ՀՀ զինված ուժերի և ՆԱՏՕ-ի համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Այցի ընթացքում փոխծովակալ Քոլին Քիլրեինը հանդիպումներ է ունեցել նաև ՀՀ ԶՈՒ բարձրաստիճան զինվորականների հետ:

Министр обороны Армении обсудил с командующим штабом Сил спецопераций НАТО вопросы сотрудничества 07/11/2019   17:16  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял командующего штабом Сил специальных операций НАТО, вице-адмирала Колина Килрейна, прибывшего с рабочим визитом в Ереван. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся международной и региональной безопасности, сотрудничества ВС Армении и НАТО в сфере учебных тренировок подразделений специального назначения и обмена опытом.