Մեկնարկեց Դատավորների ընդհանուր ժողովը 07/11/2019   14:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Աջափնյակի նստավայրում քիչ առաջ մեկնարկեց Դատավորների ընդհանուր ժողովը։
Դատավորների ընդհանուր թվի կեսից ավելին՝ մոտ 190 հոգի, ներկա է այսօրվա նիստին, հետեւաբար նիստն իրավազոր է։
Նշենք, որ դատավորների որոշմամբ՝ այն ընթանալու է դռնփակ։
Նիստից առաջ լրագրողները կարճ զրույց ունեցան մի քանի դատավորի հետ։ Դատարան ժամանեց նաեւ Վերաքննիչ քրեական դատարանի՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով բողոքները քննած դատավոր Արմեն Դանիելյանը, ով, սակայն, հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին։
Հիշեցնենք, որ Վճռաբեկ դատարանի նախագահ Երվանդ Խունդկարյանի հունիսի 21-ի որոշմամբ հուլիսի 11-ին հրավիրվել է Դատավորների ընդհանուր ժողով։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ժողովում կքննարկվեն Բարձրագույն դատական խորհրդի դատավորների եւ Կարգապահական հարցերով հանձնաժողովի թափուր տեղի հարցերը, ինչպես նաեւ՝ ՍԴ նորընտիր դատավոր Վահե Գրիգորյանի դիմումը։
18:19 01/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ-ն արձագանքել է դատավորների հայտարարությանը
22:49 27/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորները հանդես եկան կոշտ հայտարարությամբ (տեսանյութ)
20:10 22/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄայիսի 27-ին տեղի կունենա Հայաստանի Հանրապետության դատավորների արտահերթ ընդհանուր ժողով
10:22 03/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորների ընդհանուր ժողովը ձևավորել է կարգապահական և ուսումնական հարցերի հանձնաժողովները
10:56 15/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՏարվա լավագույն դատավորը կարգապահական տույժի կենթարկվի՞
09:13 12/04/2017  |  ՄամուլՊայքար՝ Դատավորների միության նախագահի պաշտոնի համար. «Հրապարակ»
13:34 23/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավոր Նաիրա Գրիգորյանը ընտրվել է ՀՀ դատավորների ընդհանուր ժողովի էթիկայի և կարգապահական հարցերի հանձնաժողովի անդամ
12:22 23/02/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻնչպես անմեղ անձանց դատապարտումը, այնպես էլ մեղավորների արդարացումը նույնքան վտանգավոր են և հեղինակազրկում են արդարադատությունը. Դավիթ Ավետիսյան
12:04 23/02/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎերջին 5 տարիների ընթացքում ազատությունից զրկելու հետ կապված պատժատեսակների կիրառման կայուն նվազում է արձանագրվել

В Ереване стартовало Общее собрание судей 07/11/2019   15:19  |  Лента новостей
В резиденции суда общей юрисдикции Еревана в столичном районе Ачапняк стартовало Общее собрание судей, передает корреспондент “ФактИнфо”.
Более половины судей, около 190 человек, присутствуют на сегодняшнем заседании, следовательно, заседание считается правомочным.
Отметим, что заседание в соответствии с решением судей пройдет за закрытыми дверями.
Перед заседанием журналисты кратко пообщались с несколькими судьями. В суд прибыл и  судья Армен Даниелян, рассматривавший жалобы по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна. Он, однако, отказался отвечать на вопросы журналистов.
Напомним, по решению председателя Кассационного суда Армении Ерванда Хундкаряна от 21-го июня на 11-ое июля было созвано Общее собрание судей.
По сведениям “ФактИнфо”, на собрании планируется обсудить вопросы замещения вакантных мест судей Высшего судебного совета и в Комиссии по дисциплинарным вопросам, а также обращение недавно избранного судьи Конституционного суда Армени Ваге Григоряна.