ԱԱԾ աշխատակիցները ձերբակալել են ՀՀ վճռաբեկ դատարանի պաշտոնատար անձի 07/10/2019   13:49  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը  կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում ձեռնարկված լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտել և կանխել  է ՀՀ դատական համակարգի պաշտոնատար անձին առնչվող առերևույթ  կոռուպցիոն  բնույթի դեպք:
Ինչպես  հայտնեցին ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից, ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ հասարակական կազմակերպության նախագահ, իրավաբանական բնույթի ծառայություններ մատուցող նախկին փաստաբանը ՀՀ քաղաքացու օգտին  քաղաքացիական գործով  բարենպաստ դատական ակտի կայացումն ապահովելու համար ՀՀ վճռաբեկ դատարանի պաշտոնատար անձին տվել է կաշառք գումար: Գումարի փոխանցումն իրականացվել է ԱԱԾ աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, որից անմիջապես հետո նշված անձինք բռնվել և բերման են ենթարկվել: Կաշառքի առարկա գումարը հայտնաբերվել է:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ համապատասխան հոդվածներով, 2 անձ ձերբակալվել է:
Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ՝ վերոնշյալ անձանց մասնակցությամբ հնարավոր այլ կոռուպցիոն դեպքերի բացահայտման ուղղությամբ:
10:24 09/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է ՀՀ ՊԵԿ աշխատակցի կողմից կաշառք պահանջելու և ստանալու դեպք
15:33 04/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱԱԾ-ն բացահայտել է խոշոր չափերով թմրամիջոցների շրջանառության դեպք (տեսանյութ)

СНБ Армении сообщила о задержании должностного лица Кассационного суда 07/10/2019   14:35  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Армении раскрыла случай коррупции, к которому причастен представитель судебной власти.
Как сообщает пресс-центр СНБ Армении, по предварительным данным, председатель общественной организации, бывший адвокат, оказывающий юридические услуг, дал должностному лицу Кассационного суда Армении взятку, чтобы добиться по гражданскому делу вынесения благоприятного судебного акта в пользу гражданина РА.
сообщается, что передача денег осуществлялась под оперативным контролем сотрудников СНБ. Сразу после этого указанные лица были пойманы и подвергнуты приводу. Сумма взятки обнаружена.
По данному факту в следственном департаменте СНБ возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК Армении. Два человека задержаны.
"Предпринимаются соответствующие меры, направленные на  выявление иных коррупционных случаев  с участием вышеупомянутых лиц", - говорится в сообщении.