Ձերբակալված պաշտոնյան ՎԴ-ի քրեական գրասենյակի ղեկավարն է 07/10/2019 15:06 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` ձերբակալված վճռաբեկ դատարանի պաշտոնատար անձը աշխատակազմի քրեական գործերով գրասենյակի ղեկավարն է։
Հիշեցնենք, որ այսօր Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ բացահայտել և կանխել է ՀՀ դատական համակարգի պաշտոնատար անձին առնչվող առերևույթ կոռուպցիոն բնույթի դեպք:
ԱԱԾ աշխատակիցները ձերբակալել են ՀՀ վճռաբեկ դատարանի պաշտոնատար անձի
Նախնական տվյալներով՝ հասարակական կազմակերպության նախագահ, իրավաբանական բնույթի ծառայություններ մատուցող նախկին փաստաբանը ՀՀ քաղաքացու օգտին քաղաքացիական գործով բարենպաստ դատական ակտի կայացումն ապահովելու համար ՀՀ վճռաբեկ դատարանի պաշտոնատար անձին տվել է կաշառք գումար: Գումարի փոխանցումն իրականացվել է ԱԱԾ աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, որից անմիջապես հետո նշված անձինք բռնվել և բերման են ենթարկվել: Կաշառքի առարկա գումարը հայտնաբերվել է:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ համապատասխան հոդվածներով, 2 անձ ձերբակալվել է:
Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ՝ վերոնշյալ անձանց մասնակցությամբ հնարավոր այլ կոռուպցիոն դեպքերի բացահայտման ուղղությամբ:

Задержанным по делу о коррупции оказался глава отдела по уголовным делам аппарата Кассационного суда Армении 07/10/2019   15:25  |  Криминальная хроника
По сведениям “Фактинфо”, должностным лицом Кассационного суда Армении, о задержании которого стало известно сегодня, является руководителем отдела по уголовным делам аппарата вышеупомянутого суда.
Напомним, ранее Служба национальной безопасности Армении сообщила о раскрытии случая коррупции, к которому причастен представитель судебной власти.СНБ Армении сообщила о задержании должностного лица Кассационного судаПо предварительным данным, председатель общественной организации, бывший адвокат, оказывающий юридические услуг, дал должностному лицу Кассационного суда Армении взятку, чтобы добиться по гражданскому делу вынесения благоприятного судебного акта в пользу гражданина РА.
Передача денег осуществлялась под оперативным контролем сотрудников СНБ. Сразу после этого указанные лица были пойманы и подвергнуты приводу. Сумма взятки обнаружена.
По данному факту в следственном департаменте СНБ возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК Армении. Два человека задержаны.