ՃՏՊ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին. կա տուժած 07/09/2019   11:22  |  Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 8-ին, ժամը 19:07-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Արարատի մարզի Պարույր Սևակ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 75-րդ կմ-ի մոտակայքում ՊՆ թիվ N զորամասի «Ուրալ» մակնիշի  ավտոմեքենան կողաշրջվել է, ինչի հետևանքով ուղևորը հոսպիտալացվել է Արարատի ԲԿ: Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, այնուհետև հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ ուղղել և մոտեցրել ավտոքարշակին:
18:00 08/07/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթարի հետեւանքով զոհվել է Հայաստանի բազմակի չեմպիոն Աղասի Աղասյանը

Армейский грузовик перевернулся на трассе Ереван-Мегри: есть пострадавший 07/09/2019   12:12  |  Чрезвычайное просшествие
Один человек пострадал в  результате ДТП в Араратской области Армении.
8 июля в службу “911” Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что возле села Паруйр Севак Араратской области РА произошло ДТП, необходима помощь спасателей.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда СС МЧС Армении.
Выяснилось, что недалеко от 75-го километра автомагистрали Ереван-Мегри перевернулся автомобиль марки “Урал” N-ской воинской части Министерства обороны. В результате ДТП был госпитализирован пассажир. Его доставили в медцентр города Арарат. Врачи оценивают состояние здоровья пострадавшего как удовлетворительное.