Նոր տվյալներ` Արարատում տեղի ունեցած ողբերգական վթարի մասին. 13 տուժած, 6 զոհ (տեսանյութ) 07/07/2019   10:02  |  Արտակարգ պատահարներ
Արարատի մարզում` Զոդի կամրջի վրա, տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով տուժածների թիվը հասել է 13-ի, եւս 6 հոգի, նրանց թվում` «ԳԱԶել»-ի վարորդը մահացել են: Այս մասին հաղորդում է ԱԻՆ-ը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք` հուլիսի 6-ին, ժամը 15:15-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արարատի մարզում` Զոդի կամրջի վրա, տեղի է ունեցել ՃՏՊ. բախվել է երեք ավտոմեքենա. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Զոդի կամրջի վրա բախվել են «Toyota», «ՎԱԶ-2106» և «ԳԱԶել» մակնիշների ավտոմեքենաները:
Տուժածները՝ Ս.Հ.-ն (ծնված 1956 թ., քաղաք Երևան), Ծ.Հ.-ն (ծնված 1999 թ., գյուղ Երասխ), Գ.Ղ.-ն (ծնված 1991 թ., գյուղ Սուրենավան), Հ.Ա.-ն (ծնված 1973 թ., քաղաք Վայք), Ն.Ա.-ն (ծնված 1977 թ., քաղաք Արարատ), Ս.Ա.-ն (ծնված 1996 թ., քաղաք Արարատ), Ն.Գ.-ն (7 տարեկան, քաղաք Վայք), Ս.Ի.-ն (ծնված 1953 թ., քաղաք Երևան), Ռ.Հ.-ն (ծնված 1984 թ., գյուղ Երասխ), Ա.Մ.-ն (ծնված 2006 թ., քաղաք Արարատ) և Ֆ.Մ.-ն (ծնված 2007 թ., գյուղ Սուրենավան) հոսպիտալացվել են Արարատի ԲԿ:
Ն.Ա.-ն  և Ն.Գ.-ն Արարատի ԲԿ-ում են: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Ս.Ա.-ն, Ս.Ի.-ն և Ֆ.Մ.-ն, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս են գրվել:
Ս.Հ.-ն,  Ծ.Հ.-ն, Գ.Ղ.-ն և Ռ.Հ.-ն տեղափոխվել են Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների հանրապետական գիտական կենտրոն: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:
Հ.Ա.-ն տեղափոխվել է «Էրեբունի» ԲԿ: Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:
Ա.Մ.-ն տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն:
«Ժամը 22:35-ին տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 20:45-ի սահմաններում Արարատի ԲԿ է տեղափոխվել ևս 2 տուժած՝ Դ.Ս.-ն (ծնված 2004 թ., գյուղ Երասխ) և Կ.Ն.-ն (ծնված 1998 թ., գյուղ Արմաշ): Տուժածների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են բավարար (Դ.Ս.-ի մոտ ախտորոշվել է ձախ սրունքի սալջարդ, իսկ Կ.Ն.-ի մոտ` սրտի առիթմիա): Դ.Ս.-ն, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս է գրվել:
Պարզվել է, որ «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենան սպասարկել է Արարատ-Երասխավան երթուղին: ՃՏՊ-ի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդը՝ Վ.Ա.-ն (ծնված 1962 թ.), մահացել է:
Ըստ նախնական տվյալների՝ կա 13 տուժած: Ցավոք, հնարավոր չեղավ խուսափել զոհերից. պատահարի հետևանքով մահացել է 6 քաղաքացի», - «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ԱԻՆ-ից:
Տեսանյութը` Tert.am-ի
11:27 27/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ Ն.Զարյան և Գրիբոյեդով փողոցների խաչմերուկում. կա տուժած
23:13 26/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՈղբերգական վթար` Ճամբարակ-Սևան ավտոճանապարհին. վարորդը մահացել է
14:30 26/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին
15:46 23/06/2019  |  Արտակարգ պատահարներԵրևան-Մեղրի ավտոճանապարհին «Ford Transit» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը ու բռնկվել. կան տուժածներ

МЧС Армении уточнило число пострадавших в страшном ДТП в Араратской области 07/07/2019   11:26  |  Чрезвычайное просшествие
6 человек погибли и 13 пострадали в ДТП, произошедшем накануне на Зодском мосту в Араратской области Армении. Среди погибших – водитель микроавтобуса марки “Газель”. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Ранее сообщалось об 11 пострадавших.
Как проинформировало ранее ведомство, 6-го июля в 15:15 в службу "911" поступило сообщение о том, что на Зодском мосту произошла авария: столкнулись три автомобиля.
На место выехали два боевых расчета. Выяснилось, что на Зодском мосту столкнулись "Toyota", "ВАЗ-2106" և "ГАЗЕЛЬ".
Пострадавшие - С.А. (1956 года рождения, г.Ереван), Ц.Г. (1999 г.р., село Ерасх), Г.К. (1991 г.р., село Суренаван), Г.А. (1973 г.р., город Вайк), Н.А. (1977 г.р., город Арарат), С.А. (1996 г.р., город Арарат), Н.Г. (7 лет, город Вайк), С.И. (1953 г.р., город Ереван), Р.Г. (1984 г.р., село Ерасх), А.М. (2006 г.р., город Арарат) и Ф.М. (2007 г.р., село Суренаван) госпитализированы в медцентр Арарата.
Врачи оценивают состояние Н.А. и Н.Г. как удовлетворительное.
С..А, С.И и Ф.М., получив соответствующую медпомощь, выписались из больницы.
С.Г., Ц.Г.,  Г.Х и Р.Г. были госпитализированы в  Республиканский научный центр радиационной медицины и ожогов. Врачи оценивают состояние пострадавших как тяжелое.
Г.А. был доставлен в ереванский медцентр “Эребуни”. Он находится в тяжелом состоянии.
А. М. госпитализирован в медцентр “Сурб Аствацамайр”.
В 22:35 поступила информация о том, что около 20:45 в медцентр Арарата доставлены еще двое пострадавших – Д.С.(2004 г.р., село Ерасх) и К.Н.(1998 г.р., село Армаш).
Врачи оценили состояние пострадавших как удовлетворительное. Д.С., получив соответствующую медпомощь, выписался.
Выяснилось, что автомобиль марки “Газель“ обслуживал маршрут “Арарат-Ерасхван”. В результате ДТП водитель микроавтобуса 1962 года рождения скончался.