Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 750 կրակոց 07/06/2019 14:19 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 30-ից հուլիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 750 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանելուց և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны Арцаха представило сводку с передовой за уходящую неделю 07/06/2019   20:54  |  Карабахский конфликт
В период с 30-го июня по 6-ое июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 100 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям около 750 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра.
“Передовые воинские части Армии обороны воздерживались от ответов на действия противника и продолжили предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций”, - говорится в сообщении.
13:51 21/06/2019  |  Карабахский конфликтВ Минобороны Арцаха назвали сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций очередной дезинформацией