ՀՀ գլխավոր դատախազին շնորհվեց արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան 07/05/2019 10:55 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահի հրամանագրով ՀՀ գլխավոր դատախազին շնրոհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան, ինչի մասին նախապես հայտարարել էր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 137-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Դատախազության մասին» օրենքի 44-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 52-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արթուր Սարգսի ԴԱՎԹՅԱՆԻՆ շնորհել արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան»,- նշված է հրամանագրում:

Генпрокурору Армении присвоен классный чин государственного советника юстиции 3 класса 07/05/2019   11:27  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о присвоении генеральному прокурору Артуру Давтяну классного чина государственного советника юстиции 3 класса, о чем ранее сообщил премьер-министр РА Микол Пашинян.
“Приняв за основание ходатайство премьер-министра, в соответствии со статьей 137 Конституции, а также с частью 2 статьи 44 закон “О Прокуратуре”  и частью 1 статьи 52 “О публичной службе” генеральному прокурору Республики Армения Артуру Саркисовичу Давтяну классный чин государственного советника юстиции  3 класса ”, - говорится в тексте указа.