ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն աշխատանքային այց է կատարել ՊԲ 07/03/2019 15:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայկական երկու հանրապետությունների միջև առկա ռազմական համագործակցության ծրագրի համաձայն՝ աշխատանքային այցով հուլիսի 3-ին ՊԲ է այցելել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը եղել է բանակային առաջնագծի մի շարք ուղղություններում, ծանոթացել տեղում իրականացված ու շարունակվող ինժեներա-ամրաշինական աշխատանքներին, հակառակորդին զսպելու մեխանիզմների կատարելագործմանն ուղղված համալիր գործընթացներին:
Աշխատանքային այցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև առաջնագծում առկա օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, քննարկվել են այն բոլոր խնդիրները, որոնք հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության ծրագրով պետք է կյանքի կոչվեն առաջիկայում:

Начальник Генштаба ВС Армении побывал на передовой 07/03/2019   16:15  |  Лента новостей
Начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян в соответствии с программой военного сотрудничества между двумя армянскими республиками 3 июля посетил с рабочим визитом Армию обороны Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Артак Давтян в сопровождении министра обороны Арцаха Карена Абрамяна побывал на ряде направлений линии соприкосновения, ознакомился на месте с проведенными и продолжающимися инженерно-укрепительными работами, комплексными мероприятиями, направленными на совершенствование механизмов сдерживания противника.
В ходе рабочего визита собеседники также обсудили текущую оперативно-тактическую обстановку на передовой, а также задачи, которые в соответствии с программой военного сотрудничества между двумя армянскими республиками должны быть претворены в жизнь в ближайшее время.