Ամերիաբանկն ընդլայնում է առևտրի ֆինանսավորման հնարավորությունները Հայաստանում 07/03/2019   16:52  |  Տնտեսություն
Ամերիաբանկը շարունակում է Հայաստանում ամրապնդել առաջատարի դիրքը առևտրի ֆինանսավարման ոլորտում:
Միջազգային ասպարեզում ձեռք բերած վստահության ու բարձր վարկանիշի շնորհիվ Բանկը շարունակում է արդյունավետ համագործակցությունը միջազգային կառույցների և օտարերկրյա հեղինակավոր բանկերի հետ: Հերթական հաջողված գործարքները`  այս անգամ Raiffeisen Bank International-ից Ամերիաբանկը ներգրավել է 9.7 մլն ԱՄՆ դոլար, իսկ Unicredit Austria բանկից` 7.0 մլն ԱՄՆ դոլար` առևտրի ֆինանսավորման նպատակով:
Ֆինանսավորման այս նոր միջոցները հնարավորություն կտան միջազգային առևտրով զբաղվող հաճախորդներին իրենց գործունեությունը կազմակերպել առավել մրցակցային և նպաստավոր պայմաններով:
«Նպատակ ունենալով նպաստել Հայաստանի առևտրի շրջանառության զարգացմանը` մենք շարունակում ենք ընդլայնել առևտրի ֆինանսավորման հնարավորությունները` ակտիվ համագործակցելով ոչ միայն միջազգային կառույցների, այլ նաև հեղինակավոր առևտրային բանկերի հետ: Միայն այս տարվա առաջին կիսամյակում Ամերիաբանկը խոշոր առևտային բանկերից ներգրավել է շուրջ 58 մլն ԱՄՆ դոլարի ֆինանսական միջոցներ` ապահովելով 85% աճ նախորդ կիսամյակի համեմատությամբ: Մենք շարունակելու ենք ընդլայնել համագործակցությունը թե' ներկրողների և թե' արտահանողների հետ` առաջարկելով ֆինանսավորման առավել ճկուն պայմաններ ու ժամանակակից լուծումներ»,-նշեց Ամերիաբանկի Առևտրի ֆինանսավորման կենտրոնի ղեկավար Սուրեն Քոչարյանը:
15:35 10/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱվստրիական զարգացման բանկի և Ամերիաբանկի միջև համագործակցությունը երկարաժամկետ ֆինանսավորման նոր հնարավորություններ է ստեղծում
16:58 07/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկը, Սիթիբանկը և Ասիական զարգացման բանկը ընդլայնում են համագործակցությունը առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում
18:49 02/05/2019  |  ՀարցազրույցԱրա Սարգսյան. Ձգտումը դեպի լավագույն միջազգային փորձը մեր ԴՆԹ-ի մեջ է
18:47 19/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմերիաբանկի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Դավիթ Յանի վարպետության դասը ՄՌԿ մասնագետների համար (տեսանյութ)

Америабанк расширяет возможности финансирования торговли в Армении 07/03/2019   18:06  |  Экономика
Америабанк продолжает укреплять лидерские позиции  в Армении в сфере финансирования торговли. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Благодаря доверию и высокому рейтингу на международной арене банк продолжает эффективное сотрудничество с международными структурами и авторитетными зарубежными банками.
“Очередные успешные сделки: на этот раз Америабанк для финансирования торговли привлек 9,7 млн. долларов США от Raiffeisen Bank International, а от банка Unicredit Austira – 7 млн. долларов США”, - говорится в сообщении.
Отмечается, что эти новые средства финансирования позволят клиентам, занимающимся международной торговлей, организовать свою деятельность в более конкурентных и благоприятных условиях.
“Имея целью способствовать развитию товарооборота Армении, мы продолжаем расширять возможности финансирования торговли, активно сотрудничая не только с международными структурами, но и с авторитетными коммерческими банками. Только за первое полугодие текущего года Америабанк привлек от крупных коммерческих банков финансовые средства на сумму порядка 58 млн. долларов США, обеспечив 85%-ный рост, по сравнению с прошлым полугодием. Мы продолжим расширять сотрудничество как с импортерами, так и с экспортерами, предлагая более гибкие условия финансирования и современные решения", - отметил руководитель  Центра финансирования торговли Америабанка Сурен Кочарян.