«Իմ քայլի» պատգամավորները չընտրեցին իրենց իսկ առաջադրած թեկնածու Աննա Մարգարյանին 07/01/2019   15:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանն ամփոփեց ԲԴԽ անդամի ընտրության արդյունքները: «Իմ քայլի» կողմից առաջադրված թեկնածու Աննա Մարգարյանը չընտրվեց ԲԴԽ անդամ:
Քվեարկությանը մասնակցած 85 պատգամավորից Մարգարյանի թեկնածությանը կողմ էր քվեարկել 66 պատգամավոր, դեմ՝ 19:
Քվեարկությունը թեև գաղտնի էր, մինչդեռ քվեարկությունից առաջ ԼՀԿ խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը հայտարարել էր, որ ԼՀԿ-ն դեմ է քվեարկելու Մարգարյանի թեկնածությանը: Նշենք, որ միայն «Իմ քայլի» ձայներն անգամ բավարար կլինեին նրա ընտրության համար.խմբակցությունն ունի 88 պատգամավոր, սակայն թեկնածուի օգտին քվեարկել է ընդամենը 66 պատգամավոր։
15:04 01/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ կողմից կլինի խնդրանք՝ ընդհանրապես հրաժարվել «վեթինգ» բառից. ԲԴԽ անդամի թեկնածու
12:27 01/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն կրկին ԲԴԽ անդամ է ընտրում
09:31 20/06/2019  |  ՄամուլԴատական համակարգը՝ ճգնաժամի առաջ. Ինչ մտավախություն ունեն դատավորները. «Ժողովուրդ»

Фракция “Мой шаг” не избрала своего же кандидата на пост члена Высшего судебного совета Армении 07/01/2019 15:52 | Лента новостей
Парламент Армении не избрал Анну Маргарян на должность члена Высшего судебного совета. Ее кандидатуру выдвинула правящая фракция “Мой шаг”.
Из 85 участвовавших в голосовании депутатов за кандидатуру Маргарян проголосовали 66 парламентариев, против – 19.
Хотя голосование тайное, однако перед его началом секретарь “Просвещенной Армении” Геворк Горгисян заявил, что они не поддержат кандидатуру Маргарян. Отметим, что голосов фракции “Мой шаг”, состоящей из 88 депутатов, было бы достаточно для утверждения ее кандидатуры, однако в пользу нее проголосовали только 66 парламентариев.