«Մտահոգված ենք ստեղծված իրավիճակով».Վարչապետի խոսնակն արձագանքել է Վահե Գրիգորյանի նամակին 07/01/2019 19:16 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանն արձագանքել է Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանի նամակին՝ ուղղված մի շարք գերատեսչությունների ղեկավարների:
«Մենք իսկապես մտահոգված ենք ստեղծված իրավիճակով և կառավարությունը քննարկում է իր մասնակցության ձևաչափը ճգնաժամի հաղթահարման հարցում»,- «Փաստինֆո»-ին ասաց Կարապետյանը:
Հարցին հնարավո՞ր է հանձնաժողով կամ աշխատանքային խումբ ստեղծվի՝ քննարկումների համար՝ Կարապետյանն ասաց. «Հիմա չեմ կարող ասել՝ ինչն է հնարավոր»:

“Обеспокоены создавшейся ситуацией”:пресс-секретарь премьер-министра Армении отреагировал на письмо Ваге Григоряна 07/01/2019   20:08  |  Лента новостей
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян отреагировал на письмо судьи Конституционного суда РА Ваге Григоряна, адресованное руководителям нескольких ведомств.
"Мы действительно обеспокоены создавшейся ситуацией, и правительство рассматривает формат своего участия в вопросе преодоления кризиса", - заявил "ФактИнфо" Карапетян.
На вопрос по поводу вероятности создания рабочей группы для проведения обсуждений, Карапетян отметил: ”Я данный момент я не могу сказать, что возможно”.