Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի պատվիրակությանը 06/28/2019 13:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հունիսի 28-ին ընդունել է Հայաստանի Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես տեղեկացրեցին Արցախի արտաքին գործերի նախարարության լրատվական ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց կազմակերպության կողմից Արցախում քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտների զարգացմանը և հասարակական կյանքում դրանց ներգրավմանն աջակցելու հնարավորություններին: Սոնա Այվազյանը ներկայացրել է այդ ուղղությամբ կազմակերպության գործունեությունը Հայաստանում:
Կողմերը քննարկել են Արցախի իշխանությունների և Թրանսփարենսի ինթերնեշնլի միջև համագործակցության հեռանկարները՝ առաջիկա նախագահական և խորհրդարանական, ինչպես նաև տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների համատեքստում: Այս կապակցությամբ Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային դիտորդների մասնակցության կարևորությունը ընտրություններին՝ հանրապետությունում ընտրական գործընթացները միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցնելու

Глава МИД Арцаха принял делегацию антикоррупционного центра Трансперенси Интернешнл 06/28/2019   14:11  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян 28 июня принял делегацию антикоррупционного центра Трансперенси Интернешнл (Армения), возглавляемую его исполнительным директором Соной Айвазян.
Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, в ходе встречи были затронуты возможности содействия организацией развитию институтов гражданского общества в Арцахе и их вовлечению в общественную жизнь. Сона Айвазян представила деятельность организации в Армении в этом направлении.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества между властями Арцаха и Трансперенси Интернешнл в контексте предстоящих парламентских и президентских выборов, а также в органы местного самоуправления. В связи с этим Масис Маилян отметил важность участия как местных, так и международных наблюдателей на выборах с целью обеспечения соответствия электоральных процессов в республике международным стандартам.
09:09 11/03/2019  |  Карабахский конфликтСтепанакерт: азербайджанские власти проводят политику по заселению оккупированных территорий Арцаха
16:10 11/02/2019  |  Лента новостейГлава МИД Арцаха принял новоназначенного руководителя программы The HALO Trust в Арцахе
11:16 08/02/2019  |  Лента новостейАзербайджанская сторона отвергла предложение освободить армянских заложников - МИД Арцаха
09:09 07/02/2019  |  Лента новостейАзербайджанец обратился в МИД Арцаха с просьбой о предоставлении гражданства
15:19 31/01/2019  |  Лента новостейГлава МИД Арцаха встретился с представителями общественных организаций
09:15 15/01/2019  |  Лента новостейГлава МИД Арцаха: для обеспечения прогресса необходимо возвращение официального Степанакерта за стол переговоров по Карабаху